polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 19 sierpnia 2017

XX Niedziela Zwykła

20 sierpnia 2017

 

 1. Dziękujemy dziś księdzu Łukaszowi za jego gorliwą posługę wikariuszowską w naszej parafii. Pierwszym wyrazem wdzięczności wobec naszych bliźnich zawsze jest modlitwa – do tej modlitwy za księdza Łukasza zachęcam. Życzymy księdzu Łukaszowi owocnej służby kapłańskiej w Krakowie jako wikariusza parafii mariackiej i archidiecezjalnego duszpasterza młodzieży. Dziś od godz. 17.00 na Placu Koronacyjnym zapraszamy na spotkanie z ks. Łukaszem i na piknik.   
 2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Piusa X, papieża

Wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

Czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła 

Piątek – Wspomnienie św. Ludwika, króla Francji

Sobota – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W ten dzień Msze św. o 7:00, 9:00 i 18:00.

 1. W sobotę zaczyna posługę wikariusza  naszej parafii ks. Paweł Odziomek, neoprezbiter. Przyjmijmy go z wiarą i życzliwością.
 2. Dyżur modlitewny w parafii podejmują następujące róże: poniedziałek – Róża św. Rity; wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa – Róża św. Faustyny; czwartek – Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek – Apostolstwo Dobrej Śmierci; sobota – Róża Najświętszej Rodziny. Intencja – za księży pracujących w naszej parafii a szczególnie za ks. Łukasza i ks. Pawła.
 3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. Troskę o Sanktuarium w tym tygodniu powierzamy wybranym rodzinom z Winiar. Zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. 

Intencje Mszalne XX N A

Czytaj więcej »


wtorek, 15 sierpnia 2017

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2017 r.

 1. Bóg zapłać za przygotowanie dzisiejszej Uroczystości, przygotowanie tych pięknych wieńców dożynkowych, orkiestrze, klubowi Dziecanovii i delegacjom w strojach  ludowych.
 2. Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 26 sierpnia 2017 r. przenosi naszego księdza Łukasza Michalczewskiego na urząd wikariusza parafii mariackiej w Krakowie. W najbliższą niedzielę ks. Łukasz będzie głosił kazania i będziemy mieć możliwość podziękowania Mu za gorliwą pracę w naszej parafii. Msza św. za ks. Łukasza będzie w niedzielę 20 sierpnia o godz. 9.00. Podziękować Mu także można po każdej Mszy św. Z dniem 26 sierpnia obowiązki wikariusza naszej parafii obejmie skierowany przez Metropolitę Krakowskiego neoprezbiter, ks. Paweł Odziomek .    
Czytaj więcej »


poniedziałek, 14 sierpnia 2017

XIX Niedziela Zwykła 13-08-2017

XIX Niedziela Zwykła

13 sierpnia 2017

 W tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika

Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – jest to święto obowiązkowe i każdy katolik ma w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Po Mszach błogosławienie ziół i kwiatów. Dożynki parafialne będą na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich wiosek z wieńcami dożynkowymi

Środa – Nowenna – wspomnienie św. Stefana, króla węgierskiego

Czwartek – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej

Piątek – III piątek miesiąca – Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Nauka przed chrztem dzieci – zaraz po Mszy św. na plebanii.

 1. W piątek wyjazdy na procesję Zaśnięcia Matki Bożej – są jeszcze miejsca – zapisy w zakrystii.
 2. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. W tym tygodniu zapraszamy rodziny z Winiar.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane dziś: na wymianę okien w Sanktuarium.
 4. Dyżur modlitewny przed wieczorną Mszą św.: poniedziałek – Róża św. Józefa. Środa – Róża Matki Bożej Szkaplerznej. Czwartek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Piątek – Róża Matki Bożej Anielskiej. Sobota – Róża Matki Bożej Częstochowskiej. Intencja – za księdza Łukasza.
  1. W miniony czwartek zakończyliśmy XXXVII Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Bóg zapłać wszystkim pielgrzymom w liczbie 72 za uczestnictwo w tych rekolekcjach w drodze. Bóg zapłać wszystkim za modlitwę w intencji pielgrzymów i pielgrzymki.
  2. Intencje Mszalne XIX N A
Czytaj więcej »


niedziela, 23 lipca 2017

Odpust Parafialny ku czci św. Marii Magdaleny

 • Dziś przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci św. Marii Magdaleny. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia tego święta.
 • Kalendarz liturgiczny:

 

Poniedziałek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy – po Mszach św. uczczenie jej relikwii przechowywanych w naszym kościele
Wtorek – Święto św. Jakuba apostoła
Środa – Wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
Sobota – Wspomnienie św. Marty
W przyszłą niedzielę – po Mszach św. poświęcenie pojazdów mechanicznych (ku czci św. Krzysztofa – przenosimy z  wtorku). Jako podziękowanie Panu Bogu za korzystanie z dróg i szczęśliwe podróże w ciągu minionego roku będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary z racji poświęcenia pojazdów.  Przeznaczymy te ofiary dla polskiego misjonarza w Afryce – ks. Krzysztofa Ksprzaka. 

 • Prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszą św. Poniedziałek – Róża Matki Bożej Różańcowej. Wtorek – Apostolstwo Dobrej Śmierci. Środa – Róża Najświętszej Rodziny. Czwartek – Róża  Matki Bożej Dziekanowskiej. Piątek – Róża św. Józefa. Sobota – Róża Matki Bożej Szkaplerznej.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na odpust. Troskę o nasz kościół powierzamy wyznaczonym rodzinom z Winiar. 
 • Bóg zapłać Panu Stanisławowi Burdzie za naprawę mocowania serca dzwonu "Benedykt" i za remont świeczników używanych do pogrzebów. Bóg zapłać Ofiarodawcom za ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium.
 • Można zapisać się jeszcze na wyjazd na rocznicę ŚDM. Szczegóły w zakrystii.


 

Czytaj więcej »


sobota, 1 lipca 2017

XIII Niedziela Zwykła

 • Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Tomasza Apostoła
Wtorek – Święto  Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Krakowie
Środa – Wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
Czwartek – Wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Pierwszy czwartek miesiąca. Od. godz. 17.00 Adoracja prowadzona przez obrońców życia oraz spowiedź. Wieczór św. Jana Pawła II o godz. 20.00.
Piątek – Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00. Po Mszach Św. nabożeństwo do Serca Jezusowego.  
Sobota – Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

 • Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zaprasza naszą parafię na adorację nocną do Sanktuarium w nocy z wtorku na środę. Początek adoracji o godz. 21.00 – zakończenie we środę o godz. 6.00. Wyjazd na adorację indywidualnie.
 • Dyżur róż różańcowych. Poniedziałek – Róża Matki Bożej Anielskiej, wtorek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej, środa – Róża św. Rity, piątek – Róża Matki Bożej Fatimskiej, sobota – Róża św. Siostry Faustyny. Intencja – za dzieci  i młodzież przebywających na wakacjach.
 • Jeszcze można zapisać się do Róży św. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy szczególnie czcicieli tego świętego, którzy jeszcze nie są w żadnej z róż parafialnych.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedziele i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu powierzamy naszą świątynie trosce rodzin z Rudnika. 


Czytaj więcej »


niedziela, 18 czerwca 2017

XI Niedziela Zwykła

 • Nabożeństwa czerwcowe w naszym Sanktuarium: dziś o godz. 15.30 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
 • Bóg zapłać za ofiary na składkę tej niedzieli – zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa i zapowiedzią - są one przeznaczone dla parafii w Bodzanowie, gdzie wierzący budują nowy kościół.
 • Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – Wspomnienie św. Romualda, opata
wtorek – Wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana Archidiecezji Krakowskiej
środa – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
czwartek – Wspomnienie św.  męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza More a
piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy Św. uroczysta procesja Eucharystyczna,
sobota – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 • Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała – procesje wokół kościoła – do piątku – po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św.
 • We wtorek uczcimy relikwie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana.
 • W piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych (uroczystość).
 • W sobotę imieniny naszego księdza Dziekana.
 • W piątek o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Dzieci mogą się spowiadać codziennie przed wieczornym nabożeństwem. 
 • Dyżur Róż różańcowych: poniedziałek – Róża Matki Bożej Anielskiej, wtorek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej, środa – Róża św. Rity, czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej, piątek – Róża św. Faustyny, sobota – Róża Matki Bożej Różańcowej.
 • Od jutra rozpoczniemy obchody XX Parafiady. Na początek dzieci z naszych szkół podstawowych będą miała swoje zmagania. W czwartek po wieczornym nabożeństwie zapraszamy wszystkich chętnych na zawody lekkoatletyczne na boisku LKS Dziecanovia. W piątek od godz. 19.00 zawody w siatkę na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Winiarach. W sobotę szachy i gry zręcznościowe od godziny 9.00 w remizie OSP Dziekanowice. Na zakończenie turniej Piłki Nożnej od godz. 15.00 na boisku w Winiarach. Podsumowanie parafiady oraz Festyn Parafialny za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00 na placu koronacyjnym. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Serdecznie zapraszamy!
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. . Troskę o nasze Sanktuarium powierzamy rodzinom z Rudnika


Czytaj więcej »


Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.