polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 7 maja 2017

IV Niedziela Wielkanocna

 • Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji
Czwartek – wieczór maryjny – początek o godzinie 18:00. Mszę św. o godz. 20.00 poprowadzi nasz Rodak ks. Kustosz Międzynarodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie ks. Franciszek Ślusarczyk. Na procesję przynosimy świece.
Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z  Fatimy – Jubileusz 100 lecia objawień. W ten dzień odbędą się coroczne dziękczynne pielgrzymki do naszego Sanktuarium. Zapraszamy grupy modlitewne, które odprawiają nabożeństwa majowe przy kapliczkach z całej naszej parafii. W tym roku w sposób szczególny zachęcamy do zorganizowania grup pielgrzymich, gdyż w ten będziemy świętować 100 – lecie objawień Fatimskich. Msza Święta dla wszystkich pielgrzymów będzie o godz. 19.00, a po niej Różaniec. Serdecznie zapraszamy!

 • Młodzież Klasy II gimnazjum – zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem w  sobotę 13 maja o godz. 9:00 – do salki na plebanii.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00; I Komunia św. dzieci chodzących do szkół w naszej parafii. Spowiedź św. dla nich i rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00.        
 • W tym tygodniu nie będziemy odmawiać różańca przed wieczornych nabożeństwem ze względu na próby przed Pierwszą Komunią Św.
 • Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na Uroczystość wprowadzenia relikwii ks. Władysława Bukowińskiego i Bierzmowanie rodzicom i młodzieży bierzmowanej. Bóg zapłać również za dar ołtarza od rodziców młodzieży bierzmowanej – Relikwiarz na relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego.
 • Bóg zapłać dyżurowi za wczorajsze wysprzątanie Kościoła i przygotowanie go na niedzielę oraz za ofiarę. Na ten tydzień prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Sprzątanie Kościoła będzie w piątek 12.05.2017r. po Mszy Św. wieczornej.
 • Bóg zapłać pocztom sztandarowym z OSP Dziekanowice, OSP Winiary, OSP Kunice oraz pozostałym obecnym Strażakom za uświetnienie bardzo ważnej uroczystości parafialnej - wprowadzenia relikwii błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego w dniu 3 maja.
 • Chętnych, którzy  chcieliby zapisać się do Róż różańcowych św. Rity i Jana Pawła II - zapraszamy - można zapisać się na listę w zakrystii.
 • W zakrystii także zapisy na wyjazd na pielgrzymkę ku czci św. Stanisława  na Skałkę. Wyjazd w dniu 14 maja o godz. 7:30. 


 

 

Czytaj więcej »poniedziałek, 1 maja 2017

III Niedziela Wielkanocy

 • W dniu dzisiejszym zapraszamy o godz. 15.30 na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe i procesję Eucharystyczną. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe do Sanktuarium w dni powszednie o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 15:30. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach przydrożnych, zgodnie z tradycją.
 • Kalendarz Liturgiczny

Poniedziałek - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
Wtorek – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
Środa – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii ks. Arcybiskupa Tomasza Pete. Podczas Mszy Św. o  godz. 11.30 pod przewodnictwem Arcybiskupa, zostaną uroczyście wniesione relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego. Zapraszamy zatem wszystkie poczty sztandarowe OSP z naszej i parafii oraz naszą orkiestrę na tę wspaniałą uroczystość. O godz. 16.00 ks. Arcybiskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzież z kl. III gimnazjum.
Czwartek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika. W tym dniu pamiętamy w modlitwie o wszystkich strażakach. Jest to I czwartek miesiąca. Spowiedź od godziny 17:00 (adorację prowadzą obrońcy życia) o godz. 20.00 zapraszamy na wieczór ze św. Janem Pawłem II.
Piątek – Wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.  I piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:00. Po Mszy Św. zapraszamy wszystkich sołtysów dyrektorów szkół, prezesów kubów sportowych na spotkanie organizacyjne przed XX Jubileuszową parafiadą. 
Sobota – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba z racji I soboty miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9:00.

 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. W tym tygodniu troskę o nasze Sanktuarium powierzamy: we wtorek rodzicom i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, w sobotę prosimy o dyżur rodziny z Dziekanowic z pod nr: 95, 26, 37, 41, 21, 118, 27, 25, 93, 19, 146 . 

 


 

Czytaj więcej »


niedziela, 23 kwietnia 2017

Niedziela Bożego Miłosierdzia

 • Dziś z racji Święta Miłosierdzia Bożego ze szczególną ufnością odmówimy po Mszy św. Koronkę do Miłosierdzia Bożego i uczcijmy obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Pamiętajmy też o godzinie Miłosierdzia Bożego – godzinie zbawczej śmierci Jezusa.  
 • Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Wojciech Biskupa i Męczennika, patrona Polski
Wtorek – Święto św. Marka, Ewangelisty
W środę Nowenna o godzinie 18:00.
Sobota – Wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy

 • W przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium wygłosi kazania znany nam ks. Piotr Andryszczak. Kazania te będą na temat wydarzenia czekającego naszą parafię – wprowadzenie relikwii błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego. Relikwie te wprowadzi do naszego kościoła 3 maja ks. Arcybiskup Tomasz Peta, ordynariusz Archidiecezji Matki Bożej w Astanie i przewodniczący Konferencji Biskupów Kazachstanu. Właśnie w Kazachstanie spędził większość swego życia nasz rodak, bł. ks. Władysław Bukowiński, kapłan archidiecezji krakowskiej, który tam głosił Ewangelię różnym narodom, cierpiał dla Chrystusa w sowieckich łagrach i tam zmarł.
 • Bardzo prosimy by dzieci, które na początku Wielkiego Postu otrzymały skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną przyniosły je za tydzień na Msze Św. o godz. 11.00. Jednoocznie po tej Mszy św. pragniemy nagrodzić dzieci za uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali oraz za Konkurs Plastyczny. Prosimy by w tym tygodniu, do Katechetów zgłaszać swój udział w tych nabożeństwach.    
 • Prosimy Róże o prowadzenie różańca przed wieczorną Mszą św. Poniedziałek – Apostolstwo Dobrej Śmierci.  Wtorek - Róża Najświętszej Rodziny. Środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej. Czwartek - Róża świętego Józefa. Piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej. Sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejsze święto. W tym tygodniu troskę o nasze Sanktuarium powierzamy wyznaczonym rodzinom z Dziekanowic, Rudnika i Winiar.

 


Czytaj więcej »


poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa

 • W radosnym dniu Zmartwychwstania życzymy wszystkim Parafianom i Gościom – błogosławionych Świąt, niech Zmartwychwstały Chrystus pomaga nam na nowo odnajdywać sens życia.  Niech światło Chrystusa chwalebnie Zmartwychwstałego rozprasza ciemności naszych serc i umysłów. Tę najważniejszą Uroczystość przeżywamy jako Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego (8 dni).
 • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Triduum Paschalnego; szczególnie tym, którzy poświęcili wiele godzin i przygotowali Ciemnicę oraz Grób Pański. Dziękujemy dekoratorce, za bezinteresowne przygotowanie kwiatowych kompozycji paschalnych.
 • Szczególnie Bóg zapłać wszystkim modlącym się w czasie adoracji wieczornych i nocnych; strażakom  za wartę honorową przy Grobie Zbawiciela  i za udział w procesji. Wszystkim niosącym feretrony i sztandary, biorącym udział w procesji w strojach ludowych, orkiestrze, grupom modlitewnym, służbie liturgicznej. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki. Wyrażamy naszą wdzięczność za modlitwy za kapłanów w Wielki Czwartek, w czasie adoracji i za wiele przekazanych nam życzeń świątecznych. Bóg zapłać wszystkim, którzy podzielili się swoimi dobrami z ludźmi potrzebującymi. Bóg zapłać za ofiary składane przy Bożym Grobie – są one przeznaczone na utrzymanie Bożego  Grobu w Jerozolimie.
 • Dziś zapraszamy na nieszpory o godz.15:30. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które będzie w przyszłą niedzielę.
 • Jutro drugi dzień Wielkanocy – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Jutro modlimy się i wspieramy materialnie Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 • We środę Nowenna o godzinie 18:00.
 • Wieczór św. Jana Pawła II będzie w sobotę o godz. 20:00. W tym dniu uroczyście pragniemy zakończyć nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, dlatego tez po Mszy Św. odprawimy drogę światła serdecznie zapraszamy wszystkich szczególnie młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.
 • Prosimy Róże o prowadzenie różańca przed wieczorną Mszą św. Wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej. Środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej. Czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej. Piątek - Róża świętej Faustyny. Sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej.
 • Bóg zapłać dwu grupom za przygotowanie kościoła na Triduum Paschalne. W tym tygodniu troskę o nasze Sanktuarium powierzamy wyznaczonym rodzinom z Dziekanowic i Rudnika.
 • Spotkanie dla rodziców młodzieży która ma przyjąć Sakrament Bierzmowania 3 maja, będzie w najbliższa środę po nowennie. 

Inencje na ten Tydzień 

Poniedziałek
17.04.2017r. 

godz. 700

W 1 rocznicę urodzin Aleksandry Jansa o bł. Boże opiekę Matki Bożej i wszelkie łaski dla niej  i rodziców w 15 r. ślubu

godz. 900

+ Genowefa Warzecha w 10 r. śm. m. Zbigniew  

godz. 1100

Chrzty: Za parafian

godz. 1600

+ Janina Kaczor w 50 r. śm.   

Wtorek

18.04.2017r.

godz. 700

+ Władysława Nowak

godz. 1800

+  Maria Bugała

Środa

19.04.2017r.  

godz. 700

+ Andrzej Bugała

 

godz. 1800

O zdrowie i wszelkie łaski dla Katarzyny  

Czwartek

20.04.2017r.

godz. 700

1.       + Wanda Dzięgiel  
2.       + Józefa Kabaja

 

godz. 1800

+ Janina Zabdyr   

Piątek

21.04.2017r.

godz. 700

+ Józef Śliwa  

godz. 1800

1.       + Weronika Szybowska m. Józef s. Jan

2.       + Wojciech Smęder (imieninowa).   

Sobota

22.04.2017r.

godz. 700

1.       O zdrowie dla Sylwii   
2.       + Edward Jaszczyk c. Janina, Krzysztof

godz. 1800

+ Janina Kaczor w 50 r. śm m. Franciszek s. Eugeniusz

godz. 2000

Dziękczynna za darczyńcę o bł. Boże opiekę Matki Bożej wszelkie łaski.

Niedziela
23.04.2017r.

godz. 700

+ Anna Dzięgiel  

godz. 900

1.       Józef Żyła i jego rodzice
2.       W intencji Elżbiety i Zbigniewa Hankus z dziećmi.

godz. 1100

+ Jan Garncarz w 12 r. śm.  

godz. 1600

+ Władysław Wrona synowie Jan, Mieczysław i Stanisław.              

 

Czytaj więcej »


piątek, 14 kwietnia 2017

Niedziela Palmowa

 • Dziś początek Wielkiego Tygodnia. Przed Mszą św. o 11:00 poświęcimy palmy przed ołtarzem św. Antoniego i udamy się procesyjnie do kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Dziś Gorzkie żale o 15.00 i Misterium Męki Pańskiej – nasze firmowe – o 19:30 – zapraszamy.
 • We wtorek – Wieczór maryjny. O 18:00 Msza św. potem różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe i adoracja. O 20.00 Msza św. z kazaniem i procesja maryjna, którą poprowadzi ks. Zbigniew Kaleciak, proboszcz z Budzowa.
 • W Wielki Czwartek rano – Msza Krzyżma w Krakowie i poświęcenie przez biskupa olejów chorych i krzyżma. Zapraszamy na wyjazd chętnych ministrantów.
 • Program Triduum Paschalnego w naszym Sanktuarium (jest także w „Matczynym Królestwie”, w gablotkach, na stronie internetowej i w biuletynie:
 • Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18:00
 • Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o 18:00 (o 15.00 droga krzyżowa dla dzieci o 17:30 dla starszych)
 • Wielka Sobota – Wigilia Paschalna o 20:00
 • Wielka Niedziela – Rezurekcja o 6:00. Msze św. jeszcze o godz. 9:00, 11.00 i 16:00. Nieszpory o godz. 15.30.
 • roszę zwrócić uwagę na adoracje w Wielki Piątek i Wielką Sobotę (w „Matczynym Królestwie” i na plakatach i w biuletynie). Poświęcenie wielkanocnych pokarmów i możliwość złożenia daru  dla ludzi starszych – w kościele od 9.00 – 12:00 (o równej godzinie), na Nowej Wsi o 9:00 i w Hucisku, Kunicach i Winiarach – od 10:00.
 • Na  Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o 20:00 przynosimy świece.
 • W Wielki Piątek – rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 • Bóg zapłać rodzinom za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na Sanktuarium.   W tym tygodniu (na czwartek rano i na sobotę) zapraszamy wyznaczone rodziny (dwie grupy) z Dziekanowic. Bóg zapłać za ofiarę na światło i kwiaty do Bożego Grobu rodzinom: Bieńkowice od Gaisk, Granica Górna i Dolna i domy pod Granicą, Bieńkowice od Wielkiej Góry, Grajów (Zakowa), Nowa Wieś – Grabowa, Niezdów i domy spod kościoła oraz indywidualnym ofiarodawcom. Bóg zapłać Panu Kazimierzowi Miękinie za bezpłatne wykonanie prac koparką nad wyrównaniem  brzegu pod kościołem.  Niech Matka Boża Dziekanowska błogosławi Wam i wszystkim dzisiejszym Ofiarodawcom (2 niedziela miesiąca). 

 

 

Czytaj więcej »


Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.