polski english français deutsch italiano nederlands
środa, 14 października 2015

Odpust Ku czci Macierzyństwa NMP

 

W Niedzielę 11 października tradycyjnie w naszej parafii odbył się odpust ku czci Macierzyństwa NMP. Ten jeden z najważniejszych dni w roku przeżywaliśmy wraz z obchodami XV Dnia Papieskiego w naszej ojczyźnie. W tym dniu wysłuchaliśmy kazań które na Mszach św. o godz. 8.00 i 16.00 wygłosił Kanclerz Kurii Metropolitalnej ks. Piotr Majer. Sumę odpustową o godz.  11.30 Celebrował ks. Kardynał Marian Jaworski, który również wygłosił do nas Słowo Boże. Ks. Kardynał podkreślał, iż sam przybywa  do Dziekanowic jako pielgrzym. Zachwycony pięknym wizerunkiem Matki Bożej, podkreślał jak wielki to dar dla każdego z nas: „Te złote korony podkreślają, udowadniają i uświadamiają nam jak wiele dobra w życiu każdego z nas uczyniła i nadal czyni Mata Boża”. Dziękując ks. Kardynałowi za obecność i te piękne słowo skierowane do nas chciejmy polecać  go naszym modlitwom. Niech ten dzień odpustu umocni nas w czynieniu dobra na co dzień. 

Czytaj więcej »


wtorek, 13 października 2015

10 lat Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa

Jubileusz OIKiP zapoczątkowała uroczysta Msza Św. w Dziekanowicach w zabytkowym kościele p.w. Mikołaja. Następnie odbyła się konferencja w restauracji "Podzamcze" w Dobczycach, dotycząca zagadnień z zakresu interwencji kryzysowej. W czasie konferencji wysłuchano wielu ciekawych prelekcji tematycznych  oraz dyskutowano o problemach jakie napotyka dzisiaj interwencja kryzysowa jako nowa, stale rozwijająca sie dziedzina wsparcia społecznego. Osobom i instytucjom, które przyczyniły się ostatnimi laty do rozwoju tej dziedziny pomocy zostały przyznane przez  Dyrektora OIKiP Myślenice specjalne wyróżnienia - "Anioły interwencji". Konferencja odbyła się pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego, UP JP2 oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej na temat ośrodka interwencji Kryzysowej można przeczytać na stronie Internetowej www.prometeusz.myslenicki.pl

Czytaj więcej »


poniedziałek, 5 października 2015

Procecjsa Różańcowa 4 X 2015r.

W niedzielę 4.10.2015r. przy pięknej pogodzie odbyła się w naszej Parafii Procesja Różańcowa do 5 ołtarzy, które przygotowała Akcja Katolicka. Rozważając tajemnice Radosne Różańca Świętego modliliśmy się za Papieża Franciszka, księży posługujących w naszej parafii, dzieci, młodzież, rodziny osoby starsze, chore, cierpiące. Szczególnie polecaliśmy tematykę tegorocznych nabożeństw Różańcowych - za wszystkich chrześcijan prześladowanych. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę.

Zdjęcia z tej uroczystości można oglądnąć tutaj: kliknij

Czytaj więcej »


środa, 30 września 2015

Wieczór Św. Jana Pawła II

Jak co miesiąc w Pierwszy Czwartek Miesiaca zapraszamy do Dziekanowic na Wieczór ze Św. Janem Pawłem II. 

Czytaj więcej »


poniedziałek, 21 września 2015

KOMUNIKAT PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. UCHODŹCÓW

1. „Byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie (Mt 25,35). Tymi słowami Jezus Chrystus wzywa każdego z nas – szczególnie w obecnym czasie, gdy tak wielu uchodźców przeżywa dramat wojen i niebezpieczeństwa utraty życia – do przyjścia im z pomocą, do chrześcijańskiej gościnności.

Czytaj więcej »


piątek, 18 września 2015

Spotkanie Organizacyjne ŚDM dla Dekanatu Dobczyce w Dziekanowicach

Dnia 17 września 2015r. odbyło się dekanalne spotkanie organizacyjne dotyczące Światowych Dni Młodzieży w Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach. 

Czytaj więcej »


Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.