polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 5 lipca 2020

14 Niedziela Zwykła

5.07.2020 r.

     Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na prośbę ks. abpa Marka Jędraszewskiego zostanie w czasie adoracji odczytany AKT ZAWIERZENIA POLSKI NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

       Kalendarz liturgiczny:

  • · W poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – W tym dniu przypada patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych
  • · W środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • · W sobotę – święto św. benedykta, opata, patrona Europy
  • · W niedzielę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

      Aktualny porządek Mszy świętych w niedziele: 700, 900, 1100 i 1600.

      W sobotę (11.VII) zapraszamy na  Wieczór Maryjny: o godz. 1800 konferencja, następnie różaniec i  o godz. 1900 Msza św. z procesją Maryjną wokół kościoła. Będzie to wspaniała okazja do modlitwy za Ojczyznę i w intencji wyborów prezydenckich. Na procesję przynosimy świece.

      Dyżur Różańcowy w intencji Ojczyzny i pomyślnego wyboru Prezydenta Rzeczpospolitej: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Św. Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

      W ubiegłym tygodniu dziękowałem pani Lucynie Góreckiej za kilkanaście lat pracy w charakterze kronikarza Akcji Katolickiej. Otrzymałem informację, że praca ta trwała kilka lat, w związku z tym przepraszam za zaistniałą rozbieżność i przy okazji informuję, że wcześniej funkcję tę pełniła pani Aleksandra Chlebda. Obu paniom składam serdeczne Bóg zapłać.

      W zakrystii jest do odebrania torebka damska, pozostawiona po którejś Mszy niedzielnej w kościele.

      Funkcjonowanie stałego konfesjonału w Dobczycach na czas wakacji zostaje zawieszone.

      Dzisiaj, w odpowiedzi na apel ks. abpa, zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na rzecz poszkodowanych na skutek powodzi, nawałnic, zalań i podtopień. Ofiary zostaną przekazane diecezjalnej Caritas.

 

      Bóg zapłać wszystkim za modlitewną i materialną pamięć o parafii i Sanktuarium.

      Na czas wakacji oraz z okazji różnych osobistych i rodzinnych wydarzeń i uroczystości, parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.