polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 12 lipca 2020

15 Niedziela Zwykła

12.07.2020 r.

      Kalendarz liturgiczny:

  • · W poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • · W środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • · W czwartek – wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej)
  • · W sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

 

Aktualny porządek Mszy świętych w niedziele: 700, 900, 1100 i 1600.

       W przyszłą niedzielę odpust parafialny z racji Uroczystości św. Marii Magdaleny. Sumę o godz. 11.00 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Piotr Bieniek CSMA (michalita), proboszcz  Parafii Św. Michała Archanioła w Pawlikowicach.

       Dyżur Różańcowy o silną wiarę i ducha apostolskiego dla naszej wspólnoty parafialnej: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża św. Jana Pawła II.

       Busy firmy FB będą dowozić i odwozić wiernych na Mszę św. w niedziele o godz. 900 i 1100 ‑ z rejonu Nowej Wsi i Sierakowa oraz z rejonu Huciska, Rudnika i Winiar.

        W ramach ubiegłotygodniowej zbiórki na powodzian zebrano 6054,50 zł. W imieniu Caritas i beneficjentów składam serdeczne Bóg zapłać.

       Wyrażam także podziękowanie dzieciom I-Komunijnym za owocne zaangażowanie w akcję Dzieci Dzieciom Misji, w której przekazały na misje sumę kilkuset złotych.

        Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

       Na czas pracy bądź odpoczynku życzymy wszystkim - parafianom i gościom - błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.