polski english français deutsch italiano nederlands

sobota, 2 kwietnia 2016

Komunikat KEP

KOMUNIKAT

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski  w sprawie pełnej ochrony życia człowieka


Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.  

 W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami. 

 

 /-/ Abp Stanisław Gądecki

Metropolita Poznański

Przewodniczący KEP


/-/ Abp Marek Jędraszewski

Metropolita Łódzki

Zastępca Przewodniczącego KEP

 

 

/-/ Bp Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny KEP

Czytaj więcej »


niedziela, 27 marca 2016

Życzenia Świąteczne

Czytaj więcej »


sobota, 12 marca 2016

Misterium Męki Pańskiej

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej będziemy przedstawiać: 18;19;20 Marca o godz. 19.00! w Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach
Temat Misterium: Idź sprzedaj wszytko co masz i rozdaj ubogim".
Podczas misterium będziemy razem z młodzieńcem, który usłyszał te słowa od Jezusa rozważać co zrobić aby wytrać z Nim na drodze. 
Pomocą w rozważaniu będzie Orędzie Papieża Franciszka na ŚDM w Krakowie. 
Zapraszamy serdecznie!!! 

informacje o wydarzeniu kliknij tutaj

Czytaj więcej »


poniedziałek, 29 lutego 2016

Spotkania przed Bierzmowaniem

Czytaj więcej »Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.