polski english français deutsch italiano nederlands
środa, 16 grudnia 2015

Spotkanie ŚDM

Dnia 15 grudnia 2015r. w Regionalnym Centrum Oświatowo - Sportowym odbył się drugi etap szkoleń przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Spotkaniu przewodniczył ks.Łukasz Michalczewski - koordynator rejonowy oraz Sylwester i Piotr - przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele dekanatu Dobczyce oraz dekanatu Niegowić wraz ze swoimi proboszczami i duszpasterzami odpowiedzialnymi za Światowe Dni Młodzieży w Parafiach. Podczas spotkania zostały poruszone kwestie logistyczne - szczególnie obowiązki Komitetów Parafialnych oraz system rejestracji. Zwróciliśmy uwagę na to, że każdy pielgrzym, który zarejestruje się w systemie i przybędzie do naszej parafii musi być przekonany, że w pełni duchowo i bezpiecznie przeżyje pobyt w Polsce, a my jako Komitety Parafialne jesteśmy za to odpowiedzialni. Każdy Dekanat i Parafia otrzymała szacunkowe ilości pielgrzymów, jakie chcielibyśmy zakwaterować w Parafii dlatego jeszcze raz zachęcaliśmy, by pozyskać nowe rodziny, które chętnie przyjmą pielgrzymów. Istotnym tematem oprócz zakwaterowania był transport i wyżywienie grup oraz opieka nad nimi podczas całego pobytu w Polsce, ponieważ każdy zarejestrowany pielgrzym otrzyma pakiet, który będzie wydawany w parafiach.

Na zakończenie każdy z nas otrzymał materiały dla swoich parafii, życzenia na Święta Bożego Narodzenia oraz błogosławieństwo na dalsze działania... Dziękujemy wszystkim za obecność!

  

 

  

Czytaj więcej »


środa, 16 grudnia 2015

Rekolekcje Parafialne

Czytaj więcej »


poniedziałek, 30 listopada 2015

Roraty 2015r.

Czytaj więcej »


poniedziałek, 23 listopada 2015

Dekanalne Andrzejki 2015r.

Dnia 21 listopada 2015r. z inicjatywy Komitetu Parafialnego ŚDM z Dziekanowic odbyła się ŚDMowa zabawa Andrzejkowa.

Dzięki życzliwości organizatorów i sponsorów sala weselna Domu Chleba na Nowej Wsi zgromadziła niezliczoną ilość dzieci, młodzieży i dorosłych. Zebrali się tam młodzi z całego dekanatu, rejonu, a także mieszkańcy innych miejscowości, którzy słysząc o wydarzeniu pragnęli bawić się razem z nami.

Zabawę rozpoczęliśmy o godz. 17, kiedy to zebrało się mnóstwo radosnych dzieci, którzy wraz z wodzirejami zapoczątkowali niesamowity klimat zabawy. Wśród znajdujących się na sali chyba nie można było znaleźć dziecka, które byłoby smutne. Część dzieci biegała po parkiecie naśladując kroki wodzirejów, inni malowali twarze i korzystali z ŚDMej - budki, w której można było zrobić zdjęcia promujące wydarzenia czekające nas w Krakowie.

Po zabawach dzieci nadeszła pora na młodzież, która nie potrzebowała zachęty do zabawy. Kiedy tylko pojawiły się młode twarze parkiet od razu został zapełniony. Dj, którym był ks.Łukasz zadbał o muzykę tak, że do końca zabawy nie było na sali momentu, w którym parkiet byłby pusty. O zabawy integracyjne zadbał ks.Bogusław, który pełen pomysłów nawet o później porze potrafił zintegrować młodzież. Niepowtarzalna atmosfera, zarażanie się entuzjazmem, taniec i zabawa tworzyły do ostatniej minuty nieprawdopodobny klimat imprezy. Nie byłoby to jednak możliwe bez życzliwości osób dzięki, którym mogliśmy tam być. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Jana Hartabusa, który nie tylko udostępnił nam miejsce do zabawy, ale także zadbał o to by niczego nie brakowało na stołach. Serdecznie dziękujemy całemu Komitetowi Parafialnemu z Dziekanowic, który przez całą imprezę dbał o nasze bezpieczeństwo i atmosferę, by każdy znalazł to co potrzebuje. I największe podziękowania kierujemy w stronę ks.Łukasza bez którego ta zabawa by się nie odbyła, ponieważ był jej pomysłodawcą oraz organizatorem. To dzięki niemu mogliśmy tak licznie zgromadzić się w jednym miejscu by poczuć klimat Światowych Dni Młodzieży.

Bardzo dziękujemy każdemu kto był z nami w ten szczególny wieczór. To dzięki Wam kolejny raz mogliśmy zobaczyć jak liczną wspólnotę tworzymy i jak świetnie możemy się wspólnie bawić!

PARFIANY KOMITET ORGANIZACYJNY ŚDM

Czytaj więcej »
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.