polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 11 sierpnia 2019

19 Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2019 r.

1. Kalendarz Liturgiczny

 · We wtorek – święto NMP Kalwaryjskiej

 · W środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

 · W czwartek – uroczystość Wniebowzięcia NMP  (15.VIII)
Jest to święto narodowe i obowiązkowe święto kościelne. Msze święte jak w niedziele (700, 900, 1100, 1600). Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.

· W sobotę – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

2. Dyżur różańcowy w intencji o trzeźwość narodu: poniedziałek – Róża Matki Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; sobota - Róża Świętej Faustyny.

 3. Zapraszamy na Wieczór Maryjny dzisiaj od godz. 1515.

4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii. Zachęcamy do udziału.

5. W związku z chorobą, jaka powszechnie dotknęła bukszpany, jest prośba, aby także usunąć zarażone krzewy rosnące na cmentarzu. Ponieważ rosną blisko grobów, najlepiej będzie, jeśli parafianie uczynią to we własnym zakresie – każdy w sąsiedztwie swojego grobu. Nie będzie wówczas problemu, jeśli idzie o uszkodzenie czy naruszenie czyjegoś grobu w czasie prac.

 6. Dziękujemy panom Markowi Błaszczykowi oraz Krzysztofowi Cygan z synem za kontynuowanie koszenia trawy na placu jednego i drugiego kościoła.

 7. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na niedzielę i za ofiarę na oraz za dzisiejsze ofiary na składkę inwestycyjną. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z Sierakowa wg wyznaczonych n-rów.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.