polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 30 sierpnia 2020

22 Niedziela Zwykła

30.08.2020 r.

      Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej księdza Michała Nędzę, nowego wikariusza, i życzymy mu obfitych łask Bożych w pracy duszpasterskiej pod opieką Matki Bożej Dziekanowskiej. Niech Ona jako Matka sprawi, by to nowe miejsce kapłańskiej posługi było dla niego nie tylko nowym miejscem pracy, ale także prawdziwym i przyjaznym domem.

 Kalendarz liturgiczny: 

  • · We wtorek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  • · W czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • · W sobotę – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy

       Dzisiaj z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony a jutro ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności.

       W związku z panującą epidemią nie będzie rano 1 września wspólnej Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Jest to podyktowane zaleceniami Ministerstwa Oświaty oraz sugestią dyrektorów szkół, by nie tworzyć większych zgromadzeń uczniów. O błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym będziemy się modlić w tym dniu na Mszy św. o godz. 1800 a także w pozostałe dni tego tygodnia. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do piątku godzinę przed wieczorną Mszą świętą i jak zwykle w I czwartek i I piątek rano od 630 do 700.

       W I czwartek ‑ Wieczór  św. Jana Pawła II: od godz. 1830 Godzina Święta z modlitwą w intencji obrony poczętego życia; od 1930 – 2000 adoracja w ciszy. O godz. 2000 Msza święta z kazaniem i błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.

      W I piątek po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa. Zbiórka ministrantów i lektorów po nabożeństwie wieczornym.

     W I sobotę:
- zmianka tajemnic różańcowych z Litanią do Matki Bożej po Mszy św. porannej;
- odwiedziny chorych od godz. 900;
- nabożeństwo I-sobotnie z Litanią do Matki Bożej po Mszy św. wieczornej.

       Dyżur różańcowy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej, sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej.

       Sołtys wsi Sieraków zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 3 września 2020 r. o godz. 1800 w budynku OSP w Sierakowie.

       Dziękujemy Państwu Młodym: Bernadetcie i Patrykowi, Marii i Antoniemu oraz Celinie i Jackowi za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej na nowej drodze życia.

       Ojciec Sylwan gorąco dziękuje za obfite datki na misje, które dały w sumie kwotę ponad 9000 tysięcy złotych.

 

      Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na kościół i sanktuarium.

 

      Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.