polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 6 września 2020

23 Niedziela Zwykła

6 września 2020 r.

       Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Kalendarz liturgiczny:

  • We wtorek – święto narodzenia najświętszej maryi panny (8.IX) – Msze święte o godz. 700 i 1800, po nich pobłogosławienie nasion do siewu
  • W środę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  • W sobotę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • W niedzielę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

 

       W piątek (11.IX) zapraszamy na Wieczór Maryjny. Początek o godz. 18:00 – konferencja i różaniec. O godz. 19:00 Msza św. z kazaniem i procesja maryjna wokół kościoła. Na procesję przynosimy świece.

       Metropolita Krakowski Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza rodziny Archidiecezji Krakowskiej na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 13.IX br. O godz. 900 Droga Krzyżowa, o 1130 Eucharystia. Jest prośba o przywiezienie swojego ziarna, które zostanie pobłogosławione po Mszy świętej. Można w niej uczestniczyć online na stronie internetowej https://wdr.diecezja.pl
Jak co roku wyruszą rodziny z naszej parafii. Wspólny wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 615. Zapisy w zakrystii.

        Obok prasy religijnej do zabrania ulotki z informacją o Fundacji Towarzyszenia Rodzinie powołanej przez abpa Marka Jędraszewskiego. Jednym z konkretnych dzieł Fundacji jest Poradnia Specjalistyczna dla Rodzin i Małżeństw przy ul. Faustyny 70 w Krakowie-Łagiewnikach.

        Opat mogilski zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Pełna informacja na afiszu w gablocie.

        Propozycja dla mężczyzn Mszy św. i spotkania w kościele św. Józefa w Podgórzu. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

        Policja ostrzega, zwłaszcza osoby starsze, przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodami: na wypadek, na wnuczka czy na policjanta. Całość treści w gablocie.

        Dyżur różańcowy w intencji rodzin: poniedziałek - Róża św. Jana Pawła II; wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Najświętszej Rodziny; czwartek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; piątek – Róża Św. Józefa, sobota - Róża Matki Bożej Szkaplerznej.

        Dziękujemy za przekazanie opinii co do sposobu wyświetlania pieśni. Parafianie preferują jeden większy ekran telewizyjny w miejsce dotychczasowego ekranu projekcyjnego. Pojawi się w kościele, gdy tylko firma wykona uchwyt z automatycznym ramieniem, co ma potrwać około 2 miesięcy.

        Dzieci proszone są o odbiór pamiątek udziału w niedzielnej Eucharystii.

        Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół i sanktuarium.

       Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.