polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 22 stycznia 2023

3 Niedziela Zwykła

22.01.2023 r.

 3  Niedziela zwykła  ‑  22.01.2023

 

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Ma ona nam uświadomić znaczenie słowa Bożego w naszym życiu.

 

Z okazji Dnia Dziadka wszystkim Dziadkom życzymy radości i zadowolenia z wnuków, energii, zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • We wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • W środę ‑ ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA
  • W czwartek ‑ wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • W sobotę ‑ wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

 

Modlitwa Róż Różańcowych o łaskę życia słowem Bożym: poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; czwartek - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; sobota - Róża Świętej Faustyny.

 

Zapraszamy na Jasełka dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. W przyszłą niedzielę 29 I o tej samej porze wystąpią uczniowie z Winiar.

 

Orkiestra „Barka” z Nowej Wsi będzie grała w przyszłą niedzielę (29 I) na Mszach świętych o godz. 700 i 900 oraz po każdej z nich wykona kilka utworów przed Obrazem Matki Bożej Dziekanowskiej. Będzie to zarazem okazja do okazania wdzięczności za całoroczne ubogacanie liturgii i materialnego wsparcia jej działalności.

 

W przyszłą niedzielę będzie można nabyć świece gromniczne na Święto Matki Bożej Gromnicznej rozprowadzane przez Akcję Katolicką.

 

Bóg zapłać za ofiary na parafię i sanktuarium oraz ofiary kolędowe.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i owocnego czerpania z lektury słowa Bożego.

 

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy świętej pamięci Adama Windak i Stanisława Machna. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu.

 

 

Plan kolędy na jutro (23 I 2023)

 

Ks. Michał                                   Ks. Grzegorz

Dziekanka;                                 Winiary Górki                 23 I 2023          od godz. 900

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.