polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 3 grudnia 2017

3 grudnia 2017 r.

I Niedziela Adwentu

*Dziś z racji i niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. List Arcybiskupa Marka na Adwent w biuletynie parafialnym. Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory adwentowe o godz. 15:30.

Kalendarz liturgiczny.

*Adwent rozpoczyna Nowy Rok liturgiczny. W dni powszednie w naszym Sanktuarium będą Msze św. roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny, o godzinie 17:00. Rekolekcje Adwentowe dla całej parafii rozpoczną się w niedzielę 17 grudnia.

*Poniedziałek – Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

*Środa – uroczystość św. Mikołaja, biskupa, patrona naszej parafii. Msze św. w Sanktuarium o godz.7:00, 9:00 i 17:00. W ten dzień zebraną składkę przeznaczymy na nasz Społeczny Komitet odbudowy Kościoła romańskiego św. Mikołaja.  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Prosimy także o przyjęcie kalendarza wydanego przez ten Komitet dla naszych parafian.

*We czwartek wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. We czwartek o godz. 20.00 spotkanie biblijne w sali na plebanii. 

*W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Na godz. 17:00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne , które mają przyjąć z rąk rodziców pobożny medalik. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

*W sobotę wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin. W drugą sobotę miesiąca 9 grudnia spotkanie przed bierzmowaniem dla II klasy gimnazjum. Spotkanie o godz. 9:00 w sali na plebanii.

*W przyszłą niedzielę  10 grudnia – dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w których to kościołach żyje wielu z naszych Rodaków. W tym roku w ramach ogólnopolskiej akcji wesprzemy parafię w Biełgorodzie (Diecezja św. Klemensa w Rosji) – w październiku gościliśmy proboszcza tej nowo powstałej parafii katolickiej. Zbiórka dobrowolnych ofiar będzie do puszek po Mszach świętych.  

*Po Mszach świętych w zakrystii można nabyć poświęcone w naszym Sanktuarium opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone w całości  na potrzeby parafii.  

*Młodzież rozprowadza świece na stół wigilijny – po Mszach świętych przy bocznym wejściu. 

*Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. W tym tygodniu zapraszamy wyznaczone rodziny z Kunic. W przyszłą niedzielę (druga w miesiącu) – składka inwestycyjna.

*Modlitewny dyżur różańcowy. Poniedziałek -  Róża Św. Józefa. Wtorek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej. Środa -  Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Czwartek - Róża Matki Bożej Anielskiej. Piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej. Sobota -  Róża Świętej Rity. Prosimy Róże w tym tygodniu o modlitwę za naszą parafię. 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.