polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 26 kwietnia 2020

3 Niedziela Wielkanocna

26.04.2020 r.

 

    Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego. Nawiązuje on do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, który przez cały swój pontyfikat głosił Ewangelię wszystkim narodom świata. Niech ten czas będzie dla nas zachętą do osobistej lektury Pisma Świętego. Przy wyjściu z kościoła można wylosować z koszyka karteczkę z siglami wskazującymi na konkretne teksty z Ewangelii wg św. Mateusza oraz z Księgi Syracha, które następnie trzeba znaleźć u siebie w Biblii lub przez Internet.

     Msze święte za tydzień tak jak dzisiaj, czyli o godz. 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200,  1600 i 2000.

     Kalendarz liturgiczny:

  • We wtorek – wspomnienie (dowolne)  bł. Hanny Chrzanowskiej
  • W środę – święto św. katarzyny ze sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy oraz Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Stanisława.
  • W piątek (1.V) ‑ wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Arcybiskup metropolita krakowski udzielił na ten dzień dla archidiecezji krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę (2.V) – UROCZYSTOŚĆ NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Msze święte o godz. 700, 1600 i 1800.

      We wtorek 28 IV wspominamy także żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku, św. Ludwika Marię Grignion de Montfort. Święty ten zasłynął w Kościele jako twórca prawdziwego nabożeństwa do NMP, polegającego na całkowitym zawierzeniu i oddaniu się Najświętszej Dziewicy, aby przez Nią należeć całkowicie do samego Jezusa Chrystusa. W najbliższy wtorek można włączyć się w 33-dniowy okres przygotowania do aktu zawierzenia swojego życia Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Na Mszy św. wieczornej zostanie udzielone błogosławieństwo wszystkim chętnym osobom rozpoczynającym to nabożeństwo. Samo zawierzenie zostanie dokonane 31 maja w niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Wszelkie informacje dotyczące tego nabożeństwa i związane z nim modlitwy będą umieszczane na internetowej i facebookowej stronie naszego sanktuarium. Warto wspomnieć, że nabożeństwo to praktykowali i byli jego gorliwymi orędownikami m.in.: św. Jan Paweł II, Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński i św. Maksymilian Maria Kolbe.

     W czwartek (30.IV) pierwsze nabożeństwo majowe z procesją po Mszy św. wieczornej.

    Zachęcamy do udziału w "majówkach", w tygodniu po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.30, w niedziele i uroczystości o godz. 15.30. W czasie nabożeństw majowych będziemy modlić się za Ojca Świętego, Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje.

     W czwartek 30.IV i I piątek 1.V spowiedź w godzinach 630 - 700 i 1700 – 1800. Litania do Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. porannej i po majówce. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz.1800.

 - W I sobotę na godz. 700 zapraszamy Róże Różańcowe.

- W tym dniu także odwiedziny chorych od godz. 900. Ponieważ zagrożenie epidemiczne trwa, odwiedzimy tych chorych, którzy zgłoszą taką chęć. Prosimy zatem o zgłoszenia telefonicznie bądź przez kogoś i o przekazanie tej informacji chorym.

- Nabożeństwo majowe o godz. 1530.

- Po Mszy św. o godz. 1800 czuwanie z Matką Bożą przed Najświętszym Sakramentem dla tych, którzy chcą siebie i swoich bliskich powierzać Niepokalanemu Sercu Maryi.

  Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji rozmiłowania wiernych w słowie Bożym. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża Św. Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; czwartek - Róża Najświętszej Rodziny; piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; sobota - Róża Św. Józefa

  Aktualnie liczba uczestników nabożeństw w naszym kościele może wynosić 45 osób.

  Dziękuję paniom za bezinteresowną troskę o czystość świątyni i przystrojenie kościoła kwiatami.

Dziękuję panu Leszkowi Cyganowi za koszenie trawy przy kościele.

Dziękuję paniom za wytrwałe szycie i rozprowadzanie maseczek oraz tym, którzy złożyli ofiary na materiał umożliwiając dalszą akcję: Małgorzacie i Marcinowi Zadak, Magdalenie i Marcinowi Adamski, Jolancie i Jerzemu Idzi oraz Halinie i Andrzejowi Jędrzejczyk.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na sanktuarium w kościele bądź na konto parafialne.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.