polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 15 marca 2020

3 Niedziela Wielkiego Postu

15.03.2020 r.

 

     W odpowiedzi na zalecenia co do ilości wiernych na Eucharystii wprowadzamy dodatkowe godziny Mszy świętych w niedzielę. Tak więc dzisiaj i w kolejne niedziele Msze święte będą odprawiane o godzinie: 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200,  1600 i 2000. Tak pozostanie do 29.III, albo dłużej, chyba że po dzisiejszym dniu okaże się, iż nie ma takiej potrzeby. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę Msza święta o godzinie 1200 będzie przesunięta na 1230.

      Prosimy o zajmowanie miejsc w kościele w taki sposób, by pozostawać w jak największym rozproszeniu, w miarę możliwości po cztery osoby w ławce i co drugą ławkę.

      Nabożeństw Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 1100 w niedziele nie będzie. Pozostaje Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1800.

Po Mszy św. o godz. 1200 będzie wystawienie Najświętszego Sakraamentu i adoracja w ciszy do Gorzkich Żali. Każdy może przyjść lub przyjechać i uświęcić także w ten sposób Dzień Pański.

      Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1515.

  • We wtorek – wspomnienie św. Patryka, biskupa
  • W środę – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP

          Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji zatrzymania epidemii koronawirusa, przy czym pozostawiamy decyzję poszczególnym Różom i ich członkom, czy zdecydują się na modlitwę w kościele, czy u siebie w domu. W kościele pół godziny przed Mszą wieczorną w dni powszednie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji i w tym czasie modlitwa różańcowa głośna lub w ciszy, a równocześnie okazja do spowiedzi.

          Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Św. Józefa; wtorek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; środa - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek: Róża Matki Bożej Anielskiej; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; w sobotę - Róża Świętej Rity.

          W przyszłą niedzielę przypada Złoty Jubileusz Kapłaństwa Księdza Kanonika Jana Cendrzaka. Ksiądz Jan odprawi Mszę św. dziękczynną w 50 rocz. święceń kapłańskich o godz. 1100. Wraz z nim będziemy dziękować Bogu za łaskę kapłaństwa i posługiwanie ludowi Bożemu przez 50 lat. Będziemy to czynić na każdej Mszy świętej, a szczególnie uroczyście o godz. 1100 z udziałem parafian i zaproszonych gości, w tym kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy tutaj pracowali. Dopełnienie tej uroczystości w formie radosnego spotkania połączonego z poczęstunkiem będzie miało miejsce w późniejszym, dogodnym czasie, kiedy minie trwające zagrożenie epidemiczne i radykalne ograniczenia zgromadzeń oraz usług restauratorskich.

          Rekolekcje wielkopostne zapowiadane w dniach 22-25 marca z oczywistych przyczyn nie odbędą się i nie wiadomo, czy w ogóle w tym roku będą miały miejsce. Zależy to od rozwoju wydarzeń, których póki co nikt nie jest w stanie przewidzieć. Natomiast na pewno będzie spowiedź przedświąteczna, której data i godziny będą wcześniej podane do wiadomości wiernych.

          Sprawy związane z cmentarzem będą załatwiane po umówieniu telefonicznym. Numer telefonu dostępny w zakrystii lub kancelarii.

          Wszystkie osoby odczuwające potrzebę otoczenia swoich rodzin szczególnym wstawiennictwem i opieką Niepokalanego Serca NMP, naszej Pani Dziekanowskiej, mogą ofiarować siebie i swoich bliskich podczas Mszy świętej w sobotę, 21 marca o godz. 2000. W trakcie liturgii odmówimy wspólnie „Akt poświęcenia rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi”, który zamieszczony jest na facebooku i stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Zapraszamy.

  Dzisiaj kończy się skrócony kurs przedmałżeński w Dobczycach.

          Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium, w tym za ofiary na światło i kwiaty do Bożego Grobu, które już zostały przekazane od dwóch wiosek. Przy okazji przypomnienie, że ofiary te zgodnie z przyjętym zwyczajem zbierają sołtysi w swoich miejscowościach.

          Trwajmy na modlitwie, pokładając ufność w Bogu, który jest naszą tarczą i obroną.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.