polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 3 maja 2020

4 Niedziela Wielkanocna

3.05.2020 r.

      Dzisiejsza niedziela jest 57. Światowym Dniem Modlitw o Powołania.

      Ta ważna intencja będzie nam towarzyszyć w najbliższym tygodniu podczas naszych nabożeństw.

      Kalendarz liturgiczny:

  • · W poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika - święto patronalne strażaków
  • · We wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  • · W środę – święto świętych apostołów filipa i jakuba
  • · W piątek – uroczystość św. stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

      Zapraszamy w czwartek na Wieczór Jana Pawła II. Po Mszy św. nabożeństwo majowe z procesją a następnie adoracja w intencji obrony życia nienarodzonych. 

O godz. 2000 Eucharystia i modlitwy za kapłanów oraz o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

      Przez 7 dni, do czwartku włącznie, na nabożeństwach majowych będziemy wychodzić z procesją na zewnątrz kościoła. Będzie to, nawiązujący do tradycji, zewnętrzny znak naszego błagania zanoszonego do Pana Boga o ustanie epidemii koronawirusa, oddalenie klęski suszy, o dobrą pogodę i urodzaje.

      Nabożeństwo majowe dzisiaj wyjątkowo o godz. 1540, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

  Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego, także z naszej parafii. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; wtorek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; środa - Róża Matki Bożej Anielskiej; czwartek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; piątek - Róża Świętej Rity; sobota - Róża Matki Bożej Fatimskiej.

      Dziękuję paniom i panom za prace wykonane w kościele: paniom za troskę o czystość i uzupełnienie bukietów kwiatowych, panom za demontaż Grobu Pańskiego.

      Bóg zapłać za ofiary na świątynię składane na tacę, w kopertach czy na konto parafii. Dziękuję także za wszystkie ofiary przekazane przez Sołtysów lub inne powołane do tego osoby – ostatnio od mieszkańców Winiar.

           Wszystkim solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.