polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 22 marca 2020

4 Niedziela Wielkiego Postu

22.03.2020 r.

      Ksiądz Kanonik Jan Cendrzak obchodzi dzisiaj Złoty Jubileusz Kapłaństwa. 22.03.1970 r. przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze na Wawelu z rąk ówczesnego Metropolity, ks. kard. Karola Wojtyły. Ks. Kanonik odprawi o godz. 1100 Mszę św. dziękczynną w naszym sanktuarium, jednak ta niezwykle doniosła uroczystość będzie miała dzisiaj charakter raczej prywatny i czysto wewnętrzny. Jest to wymóg czasu spowodowany zagrożeniem epidemiologicznym. Wspólne świętowanie z życzeniami i gratulacjami, z udziałem parafian i gości będzie miało miejsce w stosownym czasie, gdy tylko warunki zewnętrzne na to pozwolą. Niemniej dzisiaj przyłączamy się do dziękczynienia Bogu i Matce Najświętszej za łaskę kapłaństwa i posługiwanie przez 50 lat ludowi Bożemu. Życzymy Księdzu Kanonikowi obfitych łask w Roku Jubileuszowym oraz błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej na kolejne długie lata służby Chrystusowi i Kościołowi Bożemu. Niech dzisiejszy, piękny Jubileusz Księdza Kanonika będzie dla nas kapłanów i dla parafian źródłem duchowej radości, zgodnie z charakterem dzisiejszej niedzieli „Laetare”, w której cały Kościół wezwany jest do radości ze zbliżającego się zbawienia.

       Dzisiaj Msze święte będą odprawiane o godzinie: 700, 800, 900, 1000, 1100, 1230,  1600 i 2000.

       Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1515. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1800.

 · W środę (25.III) – uroczystość zwiastowania pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze święte o godz. 700 i 1800. Istnieje piękna możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegająca na objęciu 9-cio miesięczną modlitwą jednego, anonimowego dziecka poczętego. Akt duchowej adopcji można podjąć w kościele w czasie Mszy świętej lub w domu pozostając w duchowej łączności ze wspólnotą.

           Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji Księdza Jubilata – Księdza Kanonika Jana Cendrzaka. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu można modlić się w kościele lub w domu.

          Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; wtorek - Róża świętej Faustyny; środa - Róża Matki Bożej Różańcowej; w czwartek: Róża św. Jana Pawła II; piątek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; w sobotę - Róża Najświętszej Rodziny.

       We wtorek 24.III wypada dyżur Poradnictwa Rodzinnego. Powinno być czynne od 1900 do 2000 w sali na wikarówce.

       Rekolekcji wielkopostnych w tym roku nie będzie. Godziny i sposób spowiedzi przedświątecznej będzie podany w przyszłą niedzielę.

        Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium, także za ofiary na światło i kwiaty do Bożego Grobu.

 

           Niech Chrystus, Światłość świata, napełnia nas pokojem i ufnością w trudnym czasie zmagania z koronawirusem i jego konsekwencjami.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.