polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 2 lutego 2020

4 Niedziela Zwykła – Święto Ofiarowania Pańskiego

02.02.2020 r.

          Dzisiaj XXIV Dzień Życia Konsekrowanego.

           Kalendarz liturgiczny:

  • W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • W czwartek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników

         Zapraszam na krótkie spotkanie Rady Parafialnej w środę po nabożeństwie, czyli ok. godz. 1900 na plebani. Spotkanie będzie miało poszerzoną formułę, albowiem zapraszam również Panie i Panów Sołtysów, których obecność będzie mile widziana.

         Przed nami I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w te dni w godz. 630‑700 oraz 1700–1800

          W I czwartek – „Wieczór  św. Jana Pawła II”: od godz. 1830 – 1930 Godzina Święta prowadzona przez  obrońców życia; od 1930 – 2000 adoracja w ciszy; o godz. 2000 Msza święta z kazaniem i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

          W I piątek po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa. Po wieczornym nabożeństwie spotkanie z kandydatami, którzy 7 marca br. przystąpią do sakramentu Bierzmowania.

           W sobotę, 8.II:   1) zbiórka ministrantów po Mszy św. porannej;

                                         2) odwiedziny chorych rejonu ks. Pawła ‑ od godz. 900

           Modlitwa Róż Różańcowych w intencji odpoczywających na feriach i o szczęśliwy powrót do domów: poniedziałek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; wtorek - Róża świętej Faustyny; środa - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża św. Jana Pawła II; sobota - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

           Dyżur w sprawach w cmentarza będzie miał miejsce w soboty: 15.II, 29.II, 14.III i 28.III w godz. 800  - 900  w sali na wikarówce.

           Dzisiaj, 2.II, mija czas tradycyjnie przewidziany na wizyty duszpasterskie w domach, zwane kolędą. Wraz z Księdzem Pawłem składamy serdeczne podziękowanie, drodzy Parafianie, za przyjęcie w waszych domach, wspólną modlitwę, dzielenie się uwagami, sugestiami  i bolączkami oraz za złożone ofiary, a także zapewnienie transportu na rozpoczęcie i zakończenie kolędy i przy pokonywaniu dłuższych odcinków, zorganizowanie poczęstunków dla księży i ministrantów oraz wszelką życzliwość i pomoc. Lektorom i ministrantom dziękujemy za towarzyszenie w czasie trwania kolędy. Złożone ofiary służą m.in. takim dziełom jak: fundusz kurialny na potrzeby diecezji (w tym seminarium duchownego i UPJPII), misje, bratnia pomoc dla księży chorych i emerytowanych, dzieła charytatywne. Pozostała część pozostaje do dyspozycji parafii i księży. Przy okazji nadmieniamy, że możliwa jest indywidualna wizyta duszpasterska u rodzin i mieszkańców, którzy chcieliby przyjąć księdza i poświęcić dom, a z różnych powodów było to niemożliwe w czasie kolędy w zaplanowanym terminie. W takiej sytuacji prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 Dziękuję panom Mirosławowi, Kacprowi, Jakubowi, Tomaszowi, Pawłowi, Romanowi, Pawłowi, Jerzemu i Pawłowi za rozebranie szopki, a wcześniej za jej skonstruowanie.

 Zbiórka w ubiegłą niedzielę na rzecz chorej Marysi wyniosła w zaokrągleniu 11000 zł.

 

Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.