polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 2 lutego 2019

4 Niedziela Zwykła

3 lutego 2019 r.

  1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Po błogosławieństwie eucharystycznym poświęcenie świec i indywidualne błogosławienie wiernych ku czci św. Błażeja (3 lutego).
  2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy (po Mszach św. poświęcenie wody i chleba – chroniących przed pożarem)

Środa – Wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

We czwartek – I czwartek miesiąca.  Pierwszy czwartek miesiąca to dzień  w którym wspominamy Ostatnią Wieczerzę i pamiątkę ustanowienia dwóch sakramentów: kapłaństwa i Eucharystii. Modlimy się w tym dniu za kapłanów i o nowe dobre powołania kapłańskie i zakonne.  Spowiedź święta w ten dzień w naszym Sanktuarium 6:30 – 7:00 oraz 17:00 – 18:00. O godz.  17:00 rozpocznie się  Godzina święta, którą poprowadzą Obrońcy życia. O godz. zapraszamy na 20:00 Wieczór św. Jana Pawła II. W czasie wieczoru św. Jana Pawła II będzie można wstąpić do apostolatu Margaretka (apostolstwo modlitwy za kapłanów). Szczegóły w lutowym numerze „Wieści z Domu Matki”.   

Dyżur w stałym konfesjonale w Dobczycach – od poniedziałku – piątku od 9:00 – 10:30. Przypominamy o wielkiej korzyści duchowej jaką daje nam dobra spowiedź oraz o tym, że zawsze mamy szczerze żałować za grzechy popełnione przez nas wobec Boga i bliźnich. 

Dyżur różańcowy w intencji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, ich rodziców i chrzestnych oraz świadków: poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; sobota - Róża świętej Faustyny.

Przypomnienie: Spotkanie dla bierzmowanych  we środę 6 lutego 2019 r. O godz. 18:00 będzie Msza św. z Nowenną oraz spotkanie w kościele. Spotkanie zakończy się o godzinie 19:15. Spotkanie to jest obowiązkowe dla klas III gimnazjum, oraz dla klas 6,7,8 szkół podstawowych.   

Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. W sobotę (od 7:45) zapraszamy wyznaczonych dyżurnych z Kunic i Winiar. Bóg zapłać za ofiary na zakony kontemplacyjne (z dnia 2 lutego).

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.