polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 10 maja 2020

5 Niedziela Wielkanocna

10.05.2020 r. 

  Kalendarz liturgiczny:

  • · W środę – wspomnienie NMP z Fatimy
  • · W czwartek – święto św. Macieja, apostoła
  • · W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

      Nabożeństwo majowe dzisiaj i w kolejne niedziele o godz. 1530. W dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ‑ jutro po Mszy św. o godz. 1900 w ramach Wieczoru Maryjnego.

     W poniedziałek zapraszamy na  Wieczór Maryjny: o godz. 1800 konferencja, następnie różaniec i  o godz. 1900 Msza św., którą odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Henryk Sławiński z UPJPII. Po Mszy św. procesja Maryjna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Matki Bożej. Na procesję przynosimy ze sobą świece.

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę za Ojczyznę. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża świętej Faustyny; wtorek - Róża Matki Bożej Różańcowej; środa - Róża św. Jana Pawła II; czwartek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; piątek - Róża Najświętszej Rodziny; sobota - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej.

     Dziękujemy za udział w nabożeństwach majowych i procesjach, które zakończyły się w czwartek: dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwonkami, ministrantom, lektorom, paniom noszącym feretrony, nierzadko w strojach krakowskich, panom noszącym baldachim i wszystkim uczestnikom.

     Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Episkopat na całym świecie kieruje do wiernych prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.

     Osoby, które podjęły 33 dniowe przygotowanie do ofiarowania się Bogu przez ręce Maryi i chciałyby otrzymać łańcuszek z medalikiem jako zewnętrzny znak przynależności do Maryi, proszone są o zgłoszenie w zakrystii dzisiaj lub w ciągu tygodnia.

      Dziękujemy i zachęcamy do śpiewu „majówek” przy kapliczkach.

       Dziękujemy paniom za troskę o czystość i kwiaty w kościele.

       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na sanktuarium, czy to w kościele, czy bezpośrednio na konto parafialne.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności  +Eugeniusz Urbaniak. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokokju wiwecznym. Amen.

 Obchody jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

 16 maja 2020 r.  KRAKÓW – Kaplica Arcybiskupów Krakowskich

 W pierwszy dzień dziękczynienia będziemy trwać na modlitwie, łącząc się poprzez środki masowego przekazu (YouTube Archidiecezji Krakowskiej) z Bergamo (Włochy), Nowy Jork (USA), Belo Horizonte (Brazylia) i Kraków. O godz. 17.00 z kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła, będziemy prosić Boga o ustanie epidemii na całym świecie w międzynarodowej modlitwie różańcowej.

 17 maja 2020 r.  WADOWICE

Uroczystości w Wadowicach będą się koncentrowały wokół Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, oraz w domu rodzinnym Karola Wojtyły (dzisiaj Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II): 

godz. 10.30 - Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 1

godz. 13.00 - Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach - Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1

 

18.05.2020 r. KRAKÓW – Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego

W sam dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy zaprosić wszystkich do udziału w następujących wydarzeniach:  

godz. 17.00 - Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 3

godz. 18.05 - Koncert „Santo Subito - prorok naszych czasów” emitowany
w TVP 1

godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1

 

14-16.06.2020 r.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za życie św. Jana Pawła II Wielkiego.

 

Dodatkowo

seria #PoznajGo – każdego 18. dnia miesiąca filmy ze wspomnieniami przyjaciół i najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.