polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 9 lutego 2020

5 Niedziela Zwykła

09.02.2020

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – XXVIII Światowy Dzień                                        Chorego. (11.II) 

Na Wieczór Maryjny przypadający w tym dniu został zaproszony ks. Bohdan                                             Ciołczyk, proboszcz parafii Leńcze, znany parafianom z długoletniej pracy                                            duszpasterskiej w tutejszej parafii. Rozpoczniemy, jak co miesiąc, konferencją                      o godz. 1800, następnie modlitwa różańcowa i o godz. 1900 Eucharystia                                              z kazaniem; na zakończenie procesja maryjna. Zapraszamy do udziału, tym                                bardziej, że będzie nam towarzyszyć modlitwa za chorych, a przecież prawie                                      każdy ma w rodzinie chorego albo przynajmniej zna taką osobę.

  • W piątek – święto świętych cyryla, mnicha, i metodego, biskupa,                                              patronów Europy
  • W sobotę – wspomnienie bł. Michała Sopoćki, prezbitera – spowiednika św. S. Faustyny

          Dyżur Poradnictwa Rodzinnego – we wtorek od godz. 1900 do 2000 w sali na wikarówce.

          Po feriach, czyli od jutra, wznawia funkcjonowanie konfesjonał dyżurny w Dobczycach w czasie od poniedziałku do piątku w godzinach 900 – 1030.

         W środę po Nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej.

     Umówione spotkanie Rady Parafialnej i Sołtysów w najbliższy czwartek (13.II) po Mszy świętej, czyli ok. godz. 1840 na plebani. Serdecznie zapraszam.

         Spotkanie z bierzmowanymi i ich rodzicami w piątek (14.II) po Mszy świętej.

Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Serc Niepokalanego Serca Matki Bożej Dziekanowskiej w sobotę, 15.II o godz. 1900 w sali na wikarówce.

      Modlitwa Róż Różańcowych w intencji chorych: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Św. Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

          Dyżur w sprawach w cmentarza będzie miał miejsce w soboty: 15.II, 29.II, 14.III i 28.III w godz. 800  - 900  w sali na wikarówce.

          W  niedzielę za dwa tygodnie (23.II) o godz. 1100 będziemy przeżywać podniosłą uroczystość Mszy świętej Prymicyjnej Księdza Biskupa Zdzisława Błaszczyka. Już dziś zapraszam na to wyjątkowe święto w naszej parafii.

          Na ostatnim spotkaniu Sołtysów i Rady Parafialnej zastanawialiśmy się nad okolicznościowym prezentem, jaki można by przekazać Księdzu Biskupowi z okazji Prymicji od wszystkich parafian i z uwagi na odległość miejsca posługiwania Księdza Biskupa i jego charakter zdecydowaliśmy, że najbardziej odpowiednią formą będzie dar w postaci symbolicznego czeku. Na ten cel zostaną też przeznaczone ofiary na tacę w przyszłą niedzielę.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną i wszelkie ofiary składane na rzecz Sanktuarium.

Odeszli do wieczności z naszej parafii: + Maria Błaszczyk z Rudnika, + Franciszek Wołek z Winiar (pogrzeb w poniedziałek, 10.II o godz. 1400 ).  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i wychowawcom życzymy błogosławieństwa Bożego i nowych sił na kolejne półrocze nauki.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.