polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 25 maja 2019

6 Niedziela Wielkanocna

26 maja 2019 r.

  1. Dziś przypada Dzień Matki – polecamy nasze mamy opiece Matki Bożej. Nabożeństwa majowe przy kapliczkach na terenie parafii a w naszym kościele w niedzielę o godz. 15:30 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00. W miesiącu czerwcu będą nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od piątku, przez 9 dni będzie Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Środa – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Sobota – Wspomnienie św. Justyna, męczennika.

  1. We środę po wieczornej Mszy św. spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch
  2. W piątek na zakończenie nabożeństw majowych po wieczornej Mszy św. będzie procesja wokół kościoła.
  3. W sobotę – I sobota miesiąca. O godz. 7:00 zapraszamy Róże różańcowe na zmiankę tajemnic. Od godz. 9:00 odwiedziny chorych z posługą kapłańską (to ogłoszenie jest dla rodzin naszych parafian, którzy nie mogą w żaden sposób być na niedzielnej Mszy św.)
  4. Dyżur różańcowy w intencji zmarłych z naszych rodzin. Poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża świętej Faustyny; sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej. 
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. W sobotę zapraszamy rodziny z Sierakowa i Dziekanowic. Dziękujemy Róży Matki Bożej Miłosierdzia za ofiary na witraże.
  6. Bóg zapłać strażakom z Sierakowa za pomoc w wypompowywaniu wody z piwnicy Sanktuarium i za udrożnienie kanalizacji wód opadowych. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Dobczyc za pomoc i wypożyczenie urządzeń osuszających piwnicę Sanktuarium.   
  7. W piątek, 31 maja,  zamykamy listy chętnych na pielgrzymkę na Litwę (28 – 31.08.2019r) i do Ziemi Świętej (4-11.11.2019r). Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy (8 czerwca).

10. Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna w sali na wikarówce we wtorek od godz. 19:00 – 20:00. Dyżur Zarządu Cmentarza – w sobotę od godz. 8:00 – 9:00.

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.