polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 2 marca 2019

8 Niedziela Zwykła

3 marca 2019 r.

Zapraszamy dziś do adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego.    

1.Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Archidiecezji

Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. W Środę Popielcową osoby pełnoletnie do 60 roku życia obowiązuje post ścisły; natomiast abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od ukończenia 14 roku życia. W Wielkim Poście katolicy nie organizują i nie uczestniczą w zabawach hucznych.

Piątek – św. Jana Bożego zakonnika; w świecie: Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym dniu będziemy w szczególny sposób modlić się za kobiety i zapraszamy je na drogę krzyżową o godz. 18:00.

2. Zapraszamy na drogę krzyżową w naszym kościele we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 18:00 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 11:00 (z wyjątkiem rekolekcji). Za pobożne  odprawienie drogi krzyżowej i gorzkich żali można otrzymać odpust zupełny. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu będą tradycyjnie o godz. 15:00.

3. Dyżur różańcowy w intencji rekolekcji parafialnych i za księdza rekolekcjonistę:   poniedziałek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; wtorek - Róża świętej Faustyny; środa - Róża Matki Bożej Różańcowej; czwartek - Róża św. Jana Pawła II; piątek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; sobota - Róża Najświętszej Rodziny.

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Na Mszach świętych będą wygłoszone kazania rekolekcyjne. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 9:00 a po Mszy św. będzie dla nich nauka. Pozostały program rekolekcji będzie wypisany w przyszłą niedzielę.    

5. W ostatnim czasie wykonaliśmy modernizację instalacji elektrycznej w Sanktuarium oraz zamontowano kolejne okna witrażowe na temat tajemnic życia Maryi. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dyżur w Sanktuarium. W sobotę zapraszamy wyznaczone rodziny z Kunic.  

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.