polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 25 lutego 2018

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2018 r.

Ogłoszenie wyników wyborów do Rady Duszpasterskiej Parafii Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Dziekanowicach w 2018 roku

 

Z urzędu: księża parafii oraz Pani Katechetka. Z wyboru: Paweł Nowak z Dziekanowic, Dorota Tuleja z Grajowa, Małgorzata Łyżczarz z Jankówki, Marian Malarczyk z Huciska, Paweł i Elżbieta Włoch z Winiar, Stanisław Burda z Bieńkowic, Kazimierz Hyży z Bieńkowic, Marek Szybowski z Kunic, Stanisław Półtorak z Sierakowa, Lucyna Górecka z Sierakowa, Maria Chorobik z Nowej Wsi. Bardzo dziękuję Parafianom za wybór, a także wybranym za wyrażenie zgody. Zgodnie ze statutami duszpasterskiej rady parafialnej Archidiecezji Krakowskiej, nowi radni są powołani na trzy lata.

Kalendarz liturgiczny: W tym tygodniu dni eucharystyczne

Pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź od 6:30 – 7:00 oraz w czasie Godziny świętej (prowadzą Obrońcy życia) od godz. 16:00 – 17:00. Wieczór św. Jana Pawła II o godz. 20:00.

Pierwszy piątek miesiąca - spowiedź od 6:30 – 7:00 oraz godz. 16:00 – 17:00. Po Mszach św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia Sercu Bożemu.  

Pierwsza sobota miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych dla róż o godz. 7:00. Odwiedziny chorych z posługą kapłańską – od godz. 9:00. W sobotę po Mszach św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Dyżur różańcowy w intencji o nawrócenie  zatwardziałych grzeszników. Poniedziałek -  Róża Matki Bożej Fatimskiej; wtorek - Róża świętej Faustyny, środa - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża św. Jana Pawła II; sobota – Róża Najświętszej Rodziny.

Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiary na kościół. W tym tygodniu zapraszamy do troski o nasz kościół wyznaczone rodziny z Sierakowa.

Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu: droga krzyżowa w piątki o godz. 17:00 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 11:00; gorzkie żale z kazaniem w niedziele o godz.  15:00.

Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna na wikarówce w najbliższy wtorek 27 lutego od 18:00 – 19:00.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.