polski english français deutsch italiano nederlands
poniedziałek, 1 maja 2017

III Niedziela Wielkanocy

  • W dniu dzisiejszym zapraszamy o godz. 15.30 na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe i procesję Eucharystyczną. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe do Sanktuarium w dni powszednie o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 15:30. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach przydrożnych, zgodnie z tradycją.
  • Kalendarz Liturgiczny

Poniedziałek - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
Wtorek – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
Środa – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii ks. Arcybiskupa Tomasza Pete. Podczas Mszy Św. o  godz. 11.30 pod przewodnictwem Arcybiskupa, zostaną uroczyście wniesione relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego. Zapraszamy zatem wszystkie poczty sztandarowe OSP z naszej i parafii oraz naszą orkiestrę na tę wspaniałą uroczystość. O godz. 16.00 ks. Arcybiskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzież z kl. III gimnazjum.
Czwartek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika. W tym dniu pamiętamy w modlitwie o wszystkich strażakach. Jest to I czwartek miesiąca. Spowiedź od godziny 17:00 (adorację prowadzą obrońcy życia) o godz. 20.00 zapraszamy na wieczór ze św. Janem Pawłem II.
Piątek – Wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.  I piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:00. Po Mszy Św. zapraszamy wszystkich sołtysów dyrektorów szkół, prezesów kubów sportowych na spotkanie organizacyjne przed XX Jubileuszową parafiadą. 
Sobota – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba z racji I soboty miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9:00.

  • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. W tym tygodniu troskę o nasze Sanktuarium powierzamy: we wtorek rodzicom i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, w sobotę prosimy o dyżur rodziny z Dziekanowic z pod nr: 95, 26, 37, 41, 21, 118, 27, 25, 93, 19, 146 . 

 


 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.