polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 4 marca 2018

III Niedziela Wielkiego Postu

4 marca 2018 r.

  1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu: droga krzyżowa w piątki o godz. 17:00 oraz             w niedziele po Mszy św. o godz. 11:00; gorzkie żale z kazaniem       w niedziele o godz.  15:00.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Środa – Wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty

Czwartek – Wspomnienie św. Jana Bożego.

W świecie 8 dzień marca: Międzynarodowy Dzień Kobiet, które już dzisiaj pozdrawiamy i za które się modlimy.

 We czwartek – obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. III po Mszy św. o godz. 17:00. We czwartek także spotkanie biblijne w sali na plebanii o godz. 20.00.

II klasę gimnazjum  zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem w sobotę 10 marca o godz. 9.00 w sali na plebanii.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej - niedzielę 11 marca po Mszy św. o godz. 16:00 w sali na plebanii.

Dyżur różańcowy w intencji dzieci i młodzieży. Poniedziałek -  Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; wtorek - Róża Św. Józefa, czwartek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej; sobota - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

Rekolekcje szkolne dla dzieci 5 -7 marca 2018. Program:

Poniedziałek i wtorek

9:00 nauka dla dzieci

10:00 Msza św.

11:00 nauka

Środa

15:00 spowiedź

16:00 Msza św. dla dzieci

W przyszłą niedzielę 11 marca 2018 r. WIECZÓR MARYJNY

Po Mszy św. o godz. 16:00 procesja maryjna wokół Sanktuarium. Dnia 11 każdego miesiąca przeżywamy  Jubileuszową  Nowennę modlitwy  za Ojczyznę przed stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Tę intencję wyznaczoną przez księży biskupów będziemy do listgopada łączyć z naszymi wieczorami maryjnymi. Modlić się będziemy za Ojczyznę. Patronem drugiego dnia Jubileuszowej Nowenny będzie wielki czciciel Najświętszej Maryi Panny św. Jacek.

Bóg zapłać za przygotowanie Sanktuarium na niedzielę i za ofiary na kościół. W tym tygodniu zapraszamy do posługi w naszym kościele wyznaczone rodziny z Jankówki.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.