polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 22 grudnia 2018

IV Niedziela Adwentu

23 grudnia 2018 r.

  1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia i ostatnie roraty w poniedziałek o godz. 7:00.  Pasterka o północy. W poniedziałek pół godziny przed pasterką Liturgia Godziny Czytań.   We wtorek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. W Boże Narodzenie kończy się duchowa adopcja dziecka poczętego przed którym zawisła groźba zabójstwa. Nie przestajemy modlić się o prawo do życia dla każdego człowieka, zdrowego, chorego, nienarodzonego od poczęcia do naturalnej śmierci. W dzień Bożego Narodzenia Nieszpory o godz. 15:30.
    1. W drugi dzień Bożego Narodzenia (26.12.2018r.) – Święto św. Szczepana, męczennika Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. poświęcimy owies na zasiew. (Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie). W dzień św. Szczepana będziemy mogli wesprzeć Społeczny Komitet Odbudowy naszego Kościoła Romańskiego nabywając kalendarze po Mszach św.  

We czwartek  święto św. Jana Ewangelisty - po Mszach św. błogosławienie wina.

W piątek – święto świętych Młodzianków, Męczenników.

W przyszłą niedzielę 30.12. 2018 r. przypada Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W to święto modlić się będziemy za wszystkie rodziny naszej parafii, a po Mszach świętych udzielimy każdej rodzinie specjalnego błogosławieństwa. 30.12.2018 – opłatek dla Róż różańcowych o godz. 17:00.

 

  1. Bóg zapłać za choinki oraz budowniczym i dekoratorom szopek. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i święta  oraz za ofiarę na sanktuarium. W tym tygodniu zapraszamy wyznaczone rodziny z Winiar.

 

  1. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a z dnia Bożego Narodzenia na świętopietrze (na Stolicę Apostolską).

 

  1. Dyżur różańcowy (w intencji o ochronę życia dzieci nie narodzonych w naszej Ojczyźnie): czwartek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej; sobota - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.
  2. W tym tygodniu planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską. Prosimy o zorganizowanie przejazdów na dłuższych odcinkach. Kolejność odwiedzin rodzin w danym rejonie znają radni parafialni – w razie wątpliwości proszę ich pytać.              Plan wizyty duszpasterskiej

27.12.18 r. od godz. 8:30 Jankówka Dolna;  od godz. 8:45 Dziekanowice

28.12.18r. od godz. 8:30 Nowa Wieś Gaiska;  od godz. 8:45 Dziekanka`

29.12.18r. od godz. 8:30 Sieraków Wieś; od godz. 8:45 Hucisko

31.12.18r. od godz. 8:30 Niezdów

2.01.19r. od godz. 15:00 Sieraków Bania

3.01.19 r. od godz. 9:00 Zalesie;  od godz. 12:00 Winiary – domy od figurki

5.01.19r. od godz. 8:30 Zabawie całe (lewa strona od kościoła do końca i prawa strona od strony Wieliczki do kościoła);  od godz.  8:45 Kunice

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.