polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 7 maja 2017

IV Niedziela Wielkanocna

  • Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji
Czwartek – wieczór maryjny – początek o godzinie 18:00. Mszę św. o godz. 20.00 poprowadzi nasz Rodak ks. Kustosz Międzynarodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie ks. Franciszek Ślusarczyk. Na procesję przynosimy świece.
Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z  Fatimy – Jubileusz 100 lecia objawień. W ten dzień odbędą się coroczne dziękczynne pielgrzymki do naszego Sanktuarium. Zapraszamy grupy modlitewne, które odprawiają nabożeństwa majowe przy kapliczkach z całej naszej parafii. W tym roku w sposób szczególny zachęcamy do zorganizowania grup pielgrzymich, gdyż w ten będziemy świętować 100 – lecie objawień Fatimskich. Msza Święta dla wszystkich pielgrzymów będzie o godz. 19.00, a po niej Różaniec. Serdecznie zapraszamy!

  • Młodzież Klasy II gimnazjum – zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem w  sobotę 13 maja o godz. 9:00 – do salki na plebanii.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00; I Komunia św. dzieci chodzących do szkół w naszej parafii. Spowiedź św. dla nich i rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00.        
  • W tym tygodniu nie będziemy odmawiać różańca przed wieczornych nabożeństwem ze względu na próby przed Pierwszą Komunią Św.
  • Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na Uroczystość wprowadzenia relikwii ks. Władysława Bukowińskiego i Bierzmowanie rodzicom i młodzieży bierzmowanej. Bóg zapłać również za dar ołtarza od rodziców młodzieży bierzmowanej – Relikwiarz na relikwie bł. ks. Władysława Bukowińskiego.
  • Bóg zapłać dyżurowi za wczorajsze wysprzątanie Kościoła i przygotowanie go na niedzielę oraz za ofiarę. Na ten tydzień prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Sprzątanie Kościoła będzie w piątek 12.05.2017r. po Mszy Św. wieczornej.
  • Bóg zapłać pocztom sztandarowym z OSP Dziekanowice, OSP Winiary, OSP Kunice oraz pozostałym obecnym Strażakom za uświetnienie bardzo ważnej uroczystości parafialnej - wprowadzenia relikwii błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego w dniu 3 maja.
  • Chętnych, którzy  chcieliby zapisać się do Róż różańcowych św. Rity i Jana Pawła II - zapraszamy - można zapisać się na listę w zakrystii.
  • W zakrystii także zapisy na wyjazd na pielgrzymkę ku czci św. Stanisława  na Skałkę. Wyjazd w dniu 14 maja o godz. 7:30. 


 

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.