polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 19 stycznia 2020

List Gratulacyjny do Księdza Biskupa Zdzisława Błaszczyka

 

Ekscelencjo, Czcigodny Księże Biskupie

 

       Parafia Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach przeżywa wielką radość i głębokie wzruszenie, płynące z faktu wyniesienia Czcigodnego Księdza do godności biskupiej, w której zawiera się pełnia kapłaństwa oraz sukcesja apostolska. Wszyscy jesteśmy niezmiernie dumni, że nasza wspólnota wydała tak znakomitego kapłana.

        Niedawno, 11 października 2019 r., z okazji Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa dziękowaliśmy Bogu i Matce Najświętszej za dar Twojego powołania, które dziś tak wspaniale owocuje na ziemi brazylijskiej.

        W dniu uroczystej konsekracji Jego Ekscelencji - 25 stycznia 2020 r. w Rio de Janeiro - będziemy łączyć się duchowo z tą Uroczystością, sprawując tu, w Sanktuarium Macierzyństwa NMP, dziękczynną Eucharystię i wypraszając u Boga przez orędownictwo naszej Patronki potrzebne łaski dla Księdza Biskupa na progu nowej misji w Kościele. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo, obfitość darów Ducha Świętego i szczególną opiekę Matki Bożej Dziekanowskiej oraz pełny udział w charyzmacie św. Pawła Apostoła, zawarty w słowach: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4, 13).

        Ekscelencjo Księże Biskupie, w imieniu całej parafialnej wspólnoty – duszpasterzy i wiernych ‑ składamy serdeczne gratulacje, gorąco pozdrawiamy oraz oczekujemy na spotkanie i apostolską posługę w rodzinnej parafii.

 

Dziekanowice, 19.01.2020 r.                                                Rada Parafialna

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.