polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 23 kwietnia 2017

Niedziela Bożego Miłosierdzia

  • Dziś z racji Święta Miłosierdzia Bożego ze szczególną ufnością odmówimy po Mszy św. Koronkę do Miłosierdzia Bożego i uczcijmy obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Pamiętajmy też o godzinie Miłosierdzia Bożego – godzinie zbawczej śmierci Jezusa.  
  • Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Wojciech Biskupa i Męczennika, patrona Polski
Wtorek – Święto św. Marka, Ewangelisty
W środę Nowenna o godzinie 18:00.
Sobota – Wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy

  • W przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium wygłosi kazania znany nam ks. Piotr Andryszczak. Kazania te będą na temat wydarzenia czekającego naszą parafię – wprowadzenie relikwii błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego. Relikwie te wprowadzi do naszego kościoła 3 maja ks. Arcybiskup Tomasz Peta, ordynariusz Archidiecezji Matki Bożej w Astanie i przewodniczący Konferencji Biskupów Kazachstanu. Właśnie w Kazachstanie spędził większość swego życia nasz rodak, bł. ks. Władysław Bukowiński, kapłan archidiecezji krakowskiej, który tam głosił Ewangelię różnym narodom, cierpiał dla Chrystusa w sowieckich łagrach i tam zmarł.
  • Bardzo prosimy by dzieci, które na początku Wielkiego Postu otrzymały skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną przyniosły je za tydzień na Msze Św. o godz. 11.00. Jednoocznie po tej Mszy św. pragniemy nagrodzić dzieci za uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali oraz za Konkurs Plastyczny. Prosimy by w tym tygodniu, do Katechetów zgłaszać swój udział w tych nabożeństwach.    
  • Prosimy Róże o prowadzenie różańca przed wieczorną Mszą św. Poniedziałek – Apostolstwo Dobrej Śmierci.  Wtorek - Róża Najświętszej Rodziny. Środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej. Czwartek - Róża świętego Józefa. Piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej. Sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejsze święto. W tym tygodniu troskę o nasze Sanktuarium powierzamy wyznaczonym rodzinom z Dziekanowic, Rudnika i Winiar.

 


Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.