polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 11 czerwca 2017

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

  • Nabożeństwa czerwcowe w naszym Sanktuarium: dziś i w Boże Ciało o godz. 15.30 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Dziś Wieczór Maryjny – początek o godz. 15.30.
  • Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie błogosławionych męczenników Juliana Nowowiejskiego biskupa i Piotra Dańkowskiego, kapłana i Towarzyszy
Wtorek – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana
Środa – Wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika
Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe i każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w ten dzień we Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę; po Mszy św. o godz. 11.00 – procesja. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: Ołtarz I  Strażacy; Ołtarz II Młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania i ich   rodzice;  Ołtarz III  Akcja Katolicka;  Ołtarz VI  Rodzice Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy by w procesji były niesione wszystkie feretrony i chorągwie – niech każda wioska wyznaczy choć jedną osobę do niesienia chorągwi. Zapraszamy dzieci, do sypania kwiatów, dzieci komunijne i rocznicowe, strażaków, orkiestrę, wszystkie grupy parafialne.
Sobota – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

  • Uroczystość Bożego Ciała przeżywamy z oktawą – zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe oraz do sypania kwiatów – w dni powszednie oktawy o godz. 18.00 a w niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00.
  • W środę po Mszy św. w kościele spotkanie przed pielgrzymką do Zakopanego. Zamówiliśmy drugi pojazd i dlatego są jeszcze miejsca. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę 17 czerwca o godz. 6.00.
  • W piątek (III piątek miesiąca) – zapraszamy na katechezę przed chrztem – po wieczornej Mszy św. i procesji – do salki na plebanii.
  • Dyżur różańcowy Róż – przed wieczorną Mszą św.: poniedziałek – Róża Najświętszej Rodziny; wtorek – Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa – Róża Św. Józefa; piątek – Matki Bożej Szkaplerznej; sobota – Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Zapowiedź – w przyszłą niedzielę będzie głosił kazania ksiądz proboszcz z Bodzanowa, gdzie wierzący budują kościół. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na tę budowę.
  • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na kościół (2 niedziela miesiąca). Dziękuję Panu Kazimierzowi Chorobie za usunięcie awarii elektrycznej w kościele.  Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. Troskę o nasz kościół w tym tygodniu powierzamy wybranym rodzinom z Dziekanowic. 

 


 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.