polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 21 kwietnia 2019

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Wielkanoc

21 kwietnia 2019 r.

  1. W radosnym dniu Zmartwychwstania życzymy wszystkim Parafianom i Gościom – błogosławionych Świąt, niech światło Chrystusa chwalebnie Zmartwychwstałego rozprasza ciemności naszych serc i umysłów. Tę najważniejszą Uroczystość przeżywamy jako Oktawę (8 dni).
  2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Triduum Paschalnego; tym, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy dekoratorkom, które z kunsztem przygotowały kwiatowe   kompozycje paschalne.
  3. Szczególnie Bóg zapłać wszystkim modlącym się w czasie adoracji wieczornych i nocnych; strażakom  za wartę honorową przy Bożym Grobie  i za udział w procesji a także za posługę w czasie drogi krzyżowej w Niedzielę Palmową. Wszystkim niosącym feretrony i sztandary, biorącym udział w procesji w strojach ludowych, orkiestrze, grupom modlitewnym, służbie liturgicznej. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki. Wyrażamy naszą wdzięczność za modlitwy za kapłanów w Wielki Czwartek, w czasie adoracji i za wiele przekazanych nam życzeń świątecznych. Bóg zapłać wszystkim, którzy podzielili się swoimi dobrami z ludźmi potrzebującymi. Bóg zapłać za ofiary składane przy Bożym Grobie – są one przeznaczone na utrzymanie Bożego  Grobu w Jerozolimie.
  4. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz.15:30. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które będzie w przyszłą niedzielę. Przypominamy o jednej z obietnic, którą Pan Jezus  dał św. siostrze Faustynie, że kto przystąpi w święto Miłosierdzia Bożego do spowiedzi i komunii św. otrzyma tak wielką łaskę jak otrzymał w chwili chrztu świętego.
  5. Jutro drugi dzień Wielkanocy – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Jutro modlimy się i wspieramy materialnie Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
  6. We środę Nowenna o godzinie 18:00. Zachęcamy do przedstawiania Matce Bożej próśb i podziękowań, bo na pewno nie zostaniemy zawiedzeni.
  7. We Czwartek Wielkanocny próba dla dzieci przed I Komunią św. po Mszy św. o godz. 18;00.
  8. Prosimy Róże o prowadzenie różańca przed wieczorną Mszą św. Wtorek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; środa - Róża Matki Bożej Anielskiej; czwartek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; piątek - Róża Świętej Rity, sobota - Róża Matki Bożej Fatimskiej.
  9. Bóg zapłać za przygotowanie Sanktuarium na Triduum Paschalne i za ofiary na kościół. W tym tygodniu troskę o nasze Sanktuarium powierzamy wyznaczonym rodzinom z Zalesia. We wtorek od godz. 19:00 będzie czynna Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego.
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.