polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 1 kwietnia 2018

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1 kwietnia 2018 r.

  1. W radosnym dniu Zmartwychwstania życzymy wszystkim Parafianom i Gościom – błogosławionych Świąt, niech Zmartwychwstały Chrystus pomaga nam na nowo odnajdywać sens życia.  Niech światło Chrystusa chwalebnie Zmartwychwstałego rozprasza ciemności naszych serc i umysłów. Tę najważniejszą Uroczystość przeżywamy jako Oktawę (8 dni).
  2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Triduum Paschalnego; tym, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy dekoratorkom, które z kunsztem przygotowały kwiatowe   kompozycje paschalne.
  3. Szczególnie Bóg zapłać wszystkim modlącym się w czasie adoracji wieczornych i nocnych; strażakom  za wartę honorową przy Bożym Grobie  i za udział w procesji. Wszystkim niosącym feretrony i sztandary, biorącym udział w procesji w strojach ludowych, orkiestrze, grupom modlitewnym, służbie liturgicznej. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki. Wyrażamy naszą wdzięczność za modlitwy za kapłanów w Wielki Czwartek, w czasie adoracji i za wiele przekazanych nam życzeń świątecznych. Bóg zapłać wszystkim, którzy podzielili się swoimi dobrami z ludźmi potrzebującymi. Bóg zapłać za ofiary składane przy Bożym Grobie – są one przeznaczone na utrzymanie Bożego  Grobu w Jerozolimie.
  4. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz.15:30. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które będzie w przyszłą niedzielę.
  5. Jutro drugi dzień Wielkanocy – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Jutro modlimy się i wspieramy materialnie Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
  6. We środę Nowenna o godzinie 18:00. Zachęcamy do przedstawiania Matce Bożej próśb i podziękowań, bo na pewno nie zostaniemy zawiedzeni.
  7. Pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź od 6:30 – 7:00 oraz w czasie Godziny świętej (prowadzą Obrońcy życia) od godz. 17:00 – 18:00. Spotkanie dla III klasy gimnazjum we czwartek po Mszy św. o godz. 18:00. Wieczór św. Jana Pawła II o godz. 20:00.
  8. Pierwszy piątek miesiąca - spowiedź od 6:30 – 7:00 oraz godz. 17:00 – 18:00. Po Mszach św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia Sercu Bożemu. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla przygotowujących Misterium „Credo”.    
  9. Pierwsza sobota miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych dla róż o godz. 7:00. Odwiedziny chorych z posługą kapłańską – od godz. 9:00. W sobotę po Mszach św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

10.  Prosimy Róże o prowadzenie różańca przed wieczorną Mszą św. Wtorek: Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża świętej Faustyny; sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej. Intencja: za chorych i cierpiących.

11.  Dziękuję Parafianinowi za podcięcie drzew przy starym kościele i Jego rodzinie za prace porządkowe.  Bóg zapłać za przygotowanie Sanktuarium na Triduum Paschalne i za ofiarę na kościół. W tym tygodniu troskę o nasze Sanktuarium powierzamy wyznaczonym rodzinom z Sierakowa.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.