polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 6 stycznia 2018

Święto Chrztu Pańskiego

7 stycznia 2018 r.

Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św.  adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz liturgiczny. Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

We czwartek zapraszamy na wieczór maryjny. Program będzie następujący: Początek o godz. 17:00 -  Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec (prowadzony przez Różę św. Rity).  Od 17:45- 18:00 adoracja w ciszy. O 18:00 Msza św. z kazaniem, procesja maryjna i apel jasnogórski.

Zapraszamy II klasę gimnazjum na spotkanie przed bierzmowaniem w sobotę 13 stycznia  o godz. 9:00 w sali na plebanii. Natomiast III klasa gimnazjum będzie miała spotkanie 25 stycznia.

Dziś jasełka po Mszy św. o 11:00 wystawi szkoła z Nowej Wsi a w przyszłą niedzielę o tej porze szkoła z Dziekanowic.

W niedzielę 14.01. 2018 po Mszy św. o godz. 16:00 opłatek dla rady parafialnej i dla zainteresowanych budową nowego domu katechetycznego i parkingu.

Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego w naszej parafii będzie czynna w salce na wikarówce w drugie i czwarte wtorki miesiąca. W okresie zimowym będzie czynna od godz. 18:00 – 19:00. Cele posługiwania Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego: prowadzenie rozmów z narzeczonymi w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa. Ponadto: ukazywać właściwy wymiar miłości małżeńskiej i rodzinnej, w tym czystości przedmałżeńskiej i małżeńskiej; uwrażliwiać na godność każdego człowieka od chwili poczęcia do naturalnej śmierci; kształtować postawy prorodzinne; nauczać zasad odpowiedzialnego rodzicielstwa, w tym metod diagnostycznych rozpoznawania płodności małżeńskiej, by w ten sposób pomóc małżonkom w rozwoju dwóch istotnych wymiarów miłości małżeńskiej: płodności i jedności; ukazywać potrzebę pełnego miłości towarzyszenia dziecku od poczęcia; pomagać w rozwiązywaniu konfliktów małżeńskich i rodzinnych oraz problemów wychowawczych. Wszystkie porady są bezpłatne.

We środę po Nowennie – opłatek Akcji Katolickiej na plebanii. Zapraszamy także zainteresowanych Akcją Katolicką.

Dyżur różańcowy w naszym Sanktuarium: Poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej. Środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej. Piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej. Sobota - Róża świętej Faustyny.

Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedziele i za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy wybrane rodziny z Rudnika. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary na kościół i za ofiary kolędowe.

Plan kolędy (wizyty duszpasterskiej)

8 stycznia od 13:00 Kopce. Od 13:00 Zabawie, prawa strona w stronę kościoła  od nr 175 do nr 115.

9 stycznia od 8:30 Winiary II cz. Od 13:00 Zabawie, prawa strona w stronę kościoła – dokończenie.

10 stycznia od 13:00 Zabawie lewa strona – Dziekanowice (w stronę Wieliczki). Od 14:30 Rudnik domy od figurki.

11 stycznia od 14:00 Nowa Wieś - Wielka Góra.

12 stycznia od 13:00 Zabawie lewa strona – Sieraków – w stronę Wieliczki – dokończenie. Od 14:30 Rudnik I część od nr 1 – 17.

13 stycznia od 8:30 Bieńkowice. Od 10:00 Nowa Wieś Gaiska od p. Hartabus i Bieńkowice do P. Panuś

15 stycznia od 14:00 Nowa Wieś Gaiska – od p. Wylęgała do P. Zofii Suder. Od 14:00 Rudnik II część (dokończenie). 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.