polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 12 stycznia 2019

Święto Chrztu Pańskiego

13 stycznia 2019 r. 

Kalendarz liturgiczny:

Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły

Czwartek – Wspomnienie św. Antoniego opata

Sobota – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

W piątek spotkanie przed chrzcielne. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 (z koronką do Miłosierdzia Bożego) a po Mszy św. na spotkanie do sali na plebanii.  

Dyżur różańcowy: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Św. Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej. Dziękujemy różom, które przychodzą na ten dyżur modlitewny i prosimy o modlitwę  za rodziny odwiedzane po kolędzie.    

Bóg zapłać za dyżur porządkowy w naszym Sanktuarium i za ofiarę na kościół. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary inwestycyjne i za ofiary kolędowe. Na dyżur w najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z Winiar.

Porządek wizyty duszpasterskiej (kolędy) - dokończenie:

14.01.19 r. od godz. 8:30 Winiary Górki

                   od godz. 9:00 Winiary cz. II

15.01.19 r. od godz. 9:00 Kopce

19.01.19 r. od godz. 9:00 Rudnik

W poniedziałek 14 stycznia, z Bożą pomocą, planujemy rozpocząć prace nad modernizacją instalacji elektrycznej w Sanktuarium. Prace będą trwały około 2 tygodni. Nowy kościół był poświęcony w 1966 r a więc sporo lat temu i niektóre przewody należy koniecznie wymienić na nowe; poprowadzić nowe obwody oraz wkuć w ściany sterczące przewody. Te prace są przygotowaniem do zaplanowanego w przyszłości malowania kościoła. Módlmy się w intencji o dobry stan świętych chrześcijańskich kościołów, za budowniczych i tych, którzy utrzymują i upiększają kościoły. 

Zmiany odnośnie konduktów pogrzebowych organizowanych przez naszą parafię. Otrzymaliśmy z Policji w Dobczycach pismo w którym jednoznacznie zasugerowano nam, że kondukty pogrzebowe od dzwonnicy kościoła aż do cmentarza z wyjściem na drogę wojewódzką są bardzo niebezpieczne dla ruchu drogowego i użytkowników dróg (w tym dla pieszych znajdujących się na jezdni ruchliwej trasy). O treści pisma poinformowałem w dniu 9 stycznia 2019 r. duszpasterską radę parafialną i otrzymałem od nich radę, aby dostosować się do tego pisma. Dlatego od dnia 1 lutego 2019 r. pogrzeb katolicki w naszej parafii będzie organizowany w sposób następujący. Nie zmieni się początek obrzędów pogrzebowych, Msza św. i ostatnie pożegnanie w kościele. Tak jak było dotychczas, kapłan wyprowadzać będzie  trumnę z ciałem osoby zmarłej do samochodu zakładu pogrzebowego. Samochód z trumną podjedzie przed jedną z bram cmentarza. Uczestnicy pogrzebu i osoba duchowna spotkają się przed bramą cmentarną i kapłan (lub diakon) poprowadzi kondukt na miejsce gdzie odbędą się stosowne modlitwy.  

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.