polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 25 listopada 2017

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2017

  1. Z racji dzisiejszej Uroczystości po Mszach św. publicznie odmówimy akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nieszpory ku czci Chrystusa Króla dziś o godzinie 15:30.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Czwartek – Święto św. Andrzeja Apostoła

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Rekolekcje adwentowe będą od 17 – 19.12.17

  1. W tym tygodniu – dni eucharystyczne: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 6:30 – 7:00 oraz od 16:00 – 17:00.
  2. We czwartek – godzina święta o godz. 16:00 – prowadzą Obrońcy życia. Zapraszamy na wieczór św. Jana Pawła II o godz. 20:00.
  3. W piątek – I piątek miesiąca po Mszach św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W sobotę – zmianka tajemnic różańcowych dla róż: zapraszamy na Mszę św. o godz.7:00 i adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie także po Mszy św. wieczornej. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych   od godziny 9:00.
  5. Dyżur różańcowy w naszym Sanktuarium: poniedziałek - Róża świętej Faustyny. Wtorek -  Róża Matki Bożej Różańcowej. Środa -  Róża św. Jana Pawła II. Piątek - Róża Najświętszej Rodziny. Sobota - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej. Intencja modlitewna na ten tydzień – za lektorów      i ministrantów naszej parafii i za ich rodziny. 
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na Sanktuarium. W tym tygodniu zapraszamy rodziny z Grajowa.
  7. Opłatki na stół wigilijny – do nabycia w Zakrystii Sanktuarium. Bóg zapłać za ofiary składane  z tej okazji. Są one przeznaczone na potrzeby Sanktuarium.

* Wybory do rady duszpasterskiej naszej parafii odbędą się, z Bożą pomocą, w Okresie Bożego Narodzenia. Można zgłaszać kandydatów do 25 stycznia 2018 roku. Statut Rady duszpasterskiej naszej Archidiecezji oraz zasady wyboru w naszej parafii podane są w adwentowym numerze „Wieści               z Domu Matki” (str. 19-20).  

* Rozpoczyna się kurs przedmałżeński w Dobczycach – początek od przyszłej niedzieli.

* Siostry Sercanki dziękują za zeszłotygodniową kolektę na remont  bursy    w Krakowie.  Bóg zapłać!

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.