polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 15 czerwca 2019

Uroczystość Najświętszej Trójcy

16 czerwca 2019 r. 

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (udział w tym dniu we Mszy św. jest obowiązkowy dla każdego katolika).  

Piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

  1. Dyżur różańcowy w intencji: Ojca świętego Franciszka.  Poniedziałek - Róża świętej Faustyny; wtorek - Róża Matki Bożej Różańcowej; środa  - Róża św. Jana Pawła II; piątek - Róża Najświętszej Rodziny; sobota - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.
  2. Po Mszy św. o godz. 11:00 przejdziemy z procesją do czterech ołtarzy. Prosimy o ich przygotowanie: I. Strażaków, II. Młodzież bierzmowaną i ich rodziców III. Akcję Katolicką IV. Rodziców dzieci, które przystąpiły do I Komunii św.
  3. W piątek zapraszamy chrzestnych i rodziców na spotkanie przed chrztem – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i na spotkanie w sali na plebanii.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe  do Sanktuarium: w dni powszednie o 18:00 a w niedziele i Boże Ciało o godz. 15:30.
  5. Przypominamy, że można korzystać ze spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Dobrze jest się spowiadać – dobra spowiedź to także oczyszczenie duszy z grzechu i wielka pomoc dla naszego zbawienia.
  6. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje po wieczornej Mszy św. (w niedzielę będzie po Mszy św. o godz. 9:00). Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwoneczków. Próba dla tych dzieci we środę po Mszy św. wieczornej.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 odprawi Mszę św. z okazji 50- lecia kapłaństwa ks. Władysław Kloc, salezjanin, który był dziekanem i proboszczem księdza Dariusza. Polecamy go modlitwie i życzliwości parafian.
  8. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. W sobotę prosimy dyżurnych z Sierakowa i Jankówka.

10. Spotkanie dla pielgrzymów do Wilna we wtorek po wieczornej Mszy św.

11. Dziś po Mszach świętych możemy wesprzeć działalność Hospicjum z Wiśniowej dobrowolnymi ofiarami. Życzymy Pracownikom Hospicjum wytrwałości w posłudze na rzecz naszych chorych braci i sióstr.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.