polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 7 czerwca 2020

Uroczystość Najświętszej Trójcy

7.06.2020 r.

      Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
  • W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • W piątek – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy
  • W sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • W niedzielę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

      Przestało obowiązywać ograniczenie co do ilości osób przebywających w kościele, natomiast pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu.

       Porządek Mszy świętych niedzielnych. Dzisiaj: 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200, 1600, 2000. W Boże Ciało (11.VI): 700, 900, 1100, 1600. W niedziele 14, 21 i 28 czerwca: 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200, 1600 (bez Mszy św. o 2000). Od lipca bez dodatkowych Mszy św., czyli: 700, 900, 1100, 1600.

        Nabożeństwa czerwcowe ‑ w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 1530.

        Rocznica I Komunii Świętej będzie obchodzona w Boże Ciało 11.VI  na Mszy św. o godz. 1100.

       Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji ożywienia u wszystkich życia sakramentalnego, zwłaszcza w odniesieniu do Eucharystii i Sakramentu Pojednania. Harmonogram: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; sobota - Róża świętej Faustyny.

       W Boże Ciało, (czwartek, 11.VI), po Mszy św. o godz. 1100 wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy następującą trasą: drogą wojewódzką w kierunku Wieliczki, następnie na pierwszym zakręcie w lewo na drogę powiatową w kierunku Sierakowa. Tam będą 3 ołtarze: I – przy szkole (Rodzice dzieci I-Komunijnych); II – przy drodze na wysokości posesji pana Dyrektora (strażacy); III – przy starym cmentarzu (Akcja Katolicka).  IV ołtarz będzie na placu kościelnym przy figurze św. Antoniego (bierzmowani w tym roku z rodzicami). Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do czynnego udziału: sypania kwiatów, dzwonienia dzwoneczkami, niesienia sztandarów, feretronów i innych funkcji. Prosimy o udział orkiestrę z Nowej Wsi, a strażaków o pomoc w zabezpieczeniu tego wydarzenia. Prosimy o sprawne przemieszczanie się drogą wojewódzką, na której ruch musi być wstrzymany na czas przejścia procesji. Prosimy także o udekorowanie domów i trasy procesji.

      Po Bożym Ciele, przez kolejnych osiem dni do następnego czwartku włącznie, przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej – Litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. (w niedzielę przed Mszą św.)

       W przyszłą niedzielę, 14 czerwca przeżywać będziemy Zloty Jubileusz Kapłaństwa Księdza Kanonika Jana Cendrzaka. O godz. 1200 Ksiądz Kanonik odprawi Mszę św. dziękczynną za 50 lat kapłaństwa, do udziału w której serdecznie zapraszamy zarówno tutaj w kościele jak i przez transmisję internetową.

       Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2020/2021.

Kandydaci zobowiązani są złożyć wniosek drogą elektroniczną na adres szkolamuzyczna@dobczyce.pl do 10 czerwca 2020 r. (wniosek do pobrania w zakładce Rekrutacja). Szczegóły na stronie internetowej i pod numerem telefonu 12 274 20 78.

       W przyszłą niedzielę (14.VI) będziemy mogli ofiarą do puszek wesprzeć terapię 14-letniej Klaudii Mistarz z Wierzbanowej, parafia Wiśniowa, która od 12 lat cierpi na porażenie mózgowe i po operacji w Stanach Zjednoczonych czeka na kolejną w Polsce, w Warszawie, która zaplanowana jest na sierpień i będzie kosztować 130000 zł. Historia jej choroby jest udokumentowana a w dniu zbiórki będą rozdawane ulotki ze szczegółowymi informacjami.

       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane osobiście, na tacę lub na konto parafialne.





Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.