polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 24 czerwca 2018

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

24 czerwca 2018 r. 

1. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana

Czwartek – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Piątek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

Sobota – Wspomnienie św. Męczenników Kościoła Rzymskiego

2. W piątek – dodatkowa Msza św. o godz. 9:00 i dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. „Świętopietrze” (składka) z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W sobotę w naszym Sanktuarium będzie dekanalny dzień chorego. Zainteresowanych zapraszam na spotkanie organizacyjne we środę po nowennie.

4. W sobotę ostatnie nabożeństwo czerwcowe z procesją po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do uroczystej oprawy procesji: dzieci w strojach pierwszokomunijnych, do sypania kwiatów, dzwoneczków, feretronów oraz osoby w strojach regionalnych.

5. Dyżur różańcowy w intencji rodzin naszej parafii: poniedziałek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; wtorek - Róża świętej Faustyny; środa - Róża Matki Bożej Różańcowej; czwartek - Róża św. Jana Pawła II; piątek - Róża Najświętszej Rodziny; sobota - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej.

6. Bóg zapłać strażakom za skoszenie trawy na terytorium kościelnym. Bóg zapłać Parafianom za przygotowanie kościoła na niedziele i za ofiarę na kościół. W tym tygodniu zapraszamy rodziny z Bieńkowic.

7. Zapraszamy dziś o godz. 17:00 na festyn parafialny z okazji zakończenia Parafiady. Już teraz dziękujemy wszystkim sponsorom i organizatorom: Bóg zapłać. Pomódlmy się za dzieci i młodzież – o szczęśliwe dla nich wakacje i by zawsze pamiętali o Panu Bogu. Módlmy się także za naszych solenizantów: ks. Jana i ks. Pawła. 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.