polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 29 października 2017

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

XXX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła a także kościoła zabytkowego, św. Mikołaja. Dziękujemy Panu Bogu za dobroczyńców i budowniczych tych kościołów i za wszystkich, którzy się o piękno tych  kościołów troszczyli i teraz troszczą się i dbają o  dobry stan  świętych Bożych kościołów.
  2. We środę 1 listopada obowiązkowa Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu o godzinie 14:00 gromadzimy się w kościele na nabożeństwie za zmarłych i procesyjnie przejdziemy na cmentarz na specjalne modlitwy za naszych drogich zmarłych. Po kazaniu przy krzyżu poświęcimy nowe nagrobki. Wieczorem o 19:00 na cmentarzu różaniec za zmarłych – zapraszamy szczególnie naszą młodzież.
  3. 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i 20:00  (Wieczór św. Jana Pawła II). Po Mszy św. o godz. 9:00 procesja w intencji zmarłych na cmentarzu przy starym kościele. Msze Święte zbiorowe za naszych bliskich zmarłych będą w tym dniu o godz. 9:00 i 17:00.  
  4. W dniach od 1-8 listopada można nawet codziennie uzyskać odpust i ofiarować go za zmarłych. Można go zyskać pod zwykłymi warunkami czyli: „I. wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę  oraz wypełnić inne warunki: spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa za Ojca Świętego; II. wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1-8 listopada jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy”.
  5. We czwartek, piątek i sobotę – różaniec za zmarłych o godz. 16:30 a w niedzielę o godz. 15:30.
  6. W dzień  Wszystkich Świętych  Duszpasterska Rada Parafialna i Akcja Katolicka będzie zbierać ofiary na funkcjonowanie cmentarza parafialnego.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek – godzina święta (prowadzą Obrońcy życia) i spowiedź św. od godz. 16:00. W piątek – spowiedź od godz. 6:30 – 7:00 oraz od 16:00 – 17:00. Dodatkowo będzie okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 – 17:00
  8. W sobotę (Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa) zapraszamy wszystkie Róże – na Mszę św. o godz. 7:00 i na zmiankę tajemnic. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 9:00.
  9. Po Mszach świętych można nabyć kalendarze misyjne. Cały dochód przeznaczony jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
  10. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. W tym tygodniu do troski o nasz kościół zapraszamy wyznaczone rodziny z Kunic oraz z Winiar.   
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.