polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 12 maja 2018

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

13 maja 2018 r.

1.Dziś w naszym kościele przystępują po raz pierwszy do Komunii św. dzieci 3 klas szkół podstawowych z terenu naszej parafii. Otoczmy te dzieci naszą serdeczną modlitwą i dajmy im przykład prawdziwej chrześcijańskiej wiary. Zapraszamy dzieci i ich najbliższych na udział w białym tygodniu. 

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Macieja, apostoła

Wtorek – błogosławionej Zofii Czeskiej

Środa – Święto św. Andrzeja Boboli, kapłan i męczennika, głównego patrona Polski

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3.W poniedziałek 14 maja – rocznica I Komunii św. (dzieci z klas IV) oraz pielgrzymki do Sanktuarium spod figurek – początek o godz. 19:00.

* Krąg biblijny we czwartek o godz.  20:00.

* W piątek – III piątek miesiąca – po Mszy św. wieczornej dla rodziców i chrzestnych spotkanie przed chrztem św. w sali na plebanii.

4. Zapraszamy chłopców chętnych do służenia jako ministranci: spotkanie w sobotę o godz. 9:00.

5. Błogosławieństwo nowych ministrantów Słowa Bożego w sobotę  o godz. 11:00. Zapraszamy ministrantów, lektorów, młodzież i dzieci. 

6. Spotkanie dla młodzieży po bierzmowaniu w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00

7. Czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę od godz. 21:00. 

8. Dyżur różańcowy: wtorek -  Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; środa - Róża Matki Bożej Anielskiej; czwartek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; piątek - Róża Świętej Rity; sobota - Róża Matki Bożej Fatimskiej.

9. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość i za ofiary na kościół (także te z dzisiejszej niedzieli – II niedziela miesiąca).   W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy wybranym rodzinom z Bieńkowic.

10. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa. Wyjazd 9 czerwca o godz. 6:00. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.