polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 5 maja 2018

VI Niedziela Wielkanocna

6 maja 2018 r. 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w Sanktuarium w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00 a w niedziele o godz. 15:30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach przy kapliczkach na terenie naszej parafii. Niech udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej dziecięcej miłości do Matki Bożej.

2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Od poniedziałku do środy – dni krzyżowe – modlitwy o urodzaje – po wieczornej Mszy św.

Piątek – wieczór maryjny i pierwszy dzień nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Pańskiego. Zapowiedź: 14 maja – rocznica I Komunii św. i pielgrzymki do Sanktuarium spod figurek.

3. Katolicka Poradnia życia Rodzinnego będzie czynna w najbliższy  wtorek w sali na wikarówce od 19:00 – 20:00.

4. Krąg biblijny - we czwartek  o godz. 20:00 w sali na plebanii.

5. Dyżur różańcowy: poniedziałek: Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża św. Jana Pawła II; środa - Róża Najświętszej Rodziny; czwartek- Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; piątek - Róża Św. Józefa; sobota - Róża Matki Bożej Szkaplerznej. Prosimy o modlitwę za dzieci przystępujące w naszym kościele do I spowiedzi i Komunii św.

6. Program wieczoru maryjnego (piątek): 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec 18:40 – 19:00 – adoracja w ciszy; 19:00 Msza św. i procesja wokół kościoła (przynosimy świece).  

7. II klasę gimnazjum zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem w sobotę 12 maja o godz. 9:00 w sali na plebanii.

8. Spowiedź dla dzieci przed I komunią św. w sobotę o godz.10:00. 

9. Podziękowania dla: strażaków za oczyszczenie terytorium wokół kościoła, parafiankom i dzieciom za prace przy porządkowaniu terytorium wokół naszych kościołów; Panu Tomaszowi Woźniakowi za naprawę stopni przy kościele; Panu Tomaszowi Grochalowi za wykonanie ławki dla penitentów w nowym konfesjonale; Panu Stanisławowi Burdzie za wykonanie podestu dla wózków przy głównym wejściu do Sanktuarium.

10. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. W poniedziałek na 19:00 zapraszamy wyznaczone rodziny z Bieńkowic; przed niedziela troskę o nasz kościół powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.  Niech Matka Boża Dziekanowska błogosławi wszystkim, którzy troszczą się o Jej Dom.

11. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę 9 czerwca 2018 r. Wyjazd o godz. 6:00 powrót wieczorem. Zapisy w zakrystii do dnia 20 maja. 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.