polski english français deutsch italiano nederlands
wtorek, 29 sierpnia 2017

XXI Niedziela Zwykła 27 sierpnia 2017r

 1. Witamy w naszej parafii nowego wikariusza ks. Pawła Odziomka i życzymy mu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej w jego posłudze w naszej parafii. Pamiętajmy też o modlitwie za kapłanów i o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora kościoła

Wtorek – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Piątek – Wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy.

 1. W tym tygodniu: pierwszy piątek i sobota miesiąca. We czwartek zapraszamy na wieczór św. Jana Pawła II o godz. 20:00.
 2. W I piątek – po Mszach św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W I sobotę miesiąca – po Mszach św. adoracja wynagradzająca Panu Bogu przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 3. W sobotę – odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 4. Spowiedź święta przed I piątkiem i rozpoczęciem nowego roku szkolnego
 • Przed poranną Mszą św.
 • We czwartek od godz. 17:00 (wraz z Godziną świętą prowadzoną przez Obrońców życia)
 • W piątek – od godz. 17:00.
 1. Dyżur modlitewny w naszej parafii. Poniedziałek – Róża Matki Bożej Dziekanowskiej. Wtorek – Róża św. Józefa. Środa – Róża Matki Bożej Szkaplerznej. Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sobota – Róża Matki Bożej Anielskiej. 
 2. Zapowiedź: W dniach 30.09-1.10.2017 (sobota i niedziela) planujemy pielgrzymkę do Republiki Czeskiej a mianowicie do Welehradu (miejsce działalności św. Cyryla i Metodego) oraz do Ołomuńca (gdzie oddał życie za Chrystusa św. Jan Sarkander, patrona Moraw, Śląska i dobrej spowiedzi). Jest to także pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II. Szczegóły w zakrystii. Zapisy do 15 września. 

 

 1. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na niedzielę i za ofiarę na Kościół. W tym tygodniu zapraszamy wyznaczone rodziny z Winiar.
 2. We wtorek po Mszy św. o 18:00 zapraszamy Komitet odbudowy zabytkowego Kościoła na spotkanie na plebanię. 
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.