polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 1 września 2018

XXII Niedziela zwykła

2 września 2018 r.

  1. W zakrystii  po Mszach świętych niech dzieci zabiorą plansze do sprawdzianów obecności na niedzielnych Mszach św. Dzieci i młodzież klasy VI,  VII, VIII i III Gimnazjum niech odbierze indeksy. Po Mszach o godz. 9:00 i 11:00 błogosławienie dzieci i tornistrów do szkoły. 
  2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Spowiedź w I czwartek i I piątek miesiąca od godz. 6:30 – 7:00 oraz od godz. 17:00 – 18:00. Godzina święta we czwartek od godz. 17:00. Wieczór św. Jana Pawła II – we czwartek o godz. 20:00.

Sobota- Święto Narodzenia Matki Bożej. Po Mszach św.  Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. poświęcenie nasion do siewu.

  1. We środę po Nowennie zapraszamy Radę duszpasterską na spotkanie w sali na plebanii.
  2. W ostatnich miesiącach sporządziliśmy inwentaryzację naszego parafialnego cmentarza. We środy od godz. 17:00 – 18:00 w sali na wikarówce można dokonać weryfikacji danych grobów.
  3. Dyżur różańcowy w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; czwartek – Obrońcy życia; piątek - Róża świętej Faustyny; sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej.
  4. Ogłoszenie dekanatu:   W kościele parafialnym w Dobczycach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 10:30 będzie możliwość wyspowiadania się w ramach tzw. stałego konfesjonału. Dyżury w tym konfesjonale będą mieli księża naszego dekanatu. Przypominamy, że spowiedź święta jest wielką łaską dla nas i warto z tej możliwości korzystać. W naszym Sanktuarium okazja do spowiedzi  świętej jest przed Mszą świętą w niedzielę i w dni powszednie.
  5. Bóg zapłać młodzieży za pracę dla parafii i wyznaczonym dyżurnym za posługę w Sanktuarium, za kwiaty i za ofiarę na kościół.  W tym tygodniu zapraszamy do dyżuru w naszym Sanktuarium wyznaczone rodziny z Dziekanowic.          
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.