polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 8 września 2018

XXIII Niedziela zwykła

9 września 2018 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Środa – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

Czwartek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 17:30 droga krzyżowa w intencji  kandydatów do bierzmowania.

Sobota – Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

  1. We wtorek (drugi i czwarty w miesiącu) od godz. 19:00 – 20:00 w sali na wikarówce będzie czynna katolicka poradnia życia rodzinnego.
  2. We środy od godz. 17:00 – 18:00 w sali na wikarówce można dokonać weryfikacji danych grobów na cmentarzu parafialnym. Prosimy przynosić potwierdzenia użytkowania gruntu na cmentarzu parafialnym. (Jest to drugie ogłoszenie).
  3. Dyżur różańcowy w intencji kandydatów  do bierzmowania: poniedziałek: Róża św. Jana Pawła II; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Św. Józefa; sobota - Róża Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. We wtorek – czuwanie maryjne. Początek o godz. 18:00 adoracja i różaniec prowadzony przez wybraną Różę. O 19:00 Msza św. i procesja maryjna (przynosimy świece).
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (8 klasa i III gimnazjum, dla tych,  którzy w zeszłym roku uczęszczali na spotkania): w tym miesiącu dwa spotkania:  w piątek 14 września o godz. 17:30 droga krzyżowa oraz Msza św. i krótkie spotkanie w kościele i w sobotę 15 września od godz. 9:00 – 11:00. Na te spotkania przynosimy indeksy.     
  6. We wtorek krąg biblijny o 20:00  w sali na plebanii. W sobotę na godzinę 11:00 zapraszamy młodzież chcącą śpiewać w scholi. W sobotę po Mszy wieczornej zbiórka dla ministrantów. 
  7. Ogłoszenie dekanatu:   W kościele parafialnym w Dobczycach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 10:30 będzie możliwość wyspowiadania się w ramach tzw. stałego konfesjonału. Dyżury w tym konfesjonale będą mieli księża naszego dekanatu. Przypominamy, że spowiedź święta jest wielką łaską dla nas i warto z tej możliwości korzystać. W naszym Sanktuarium okazja do spowiedzi  świętej jest przed Mszą świętą w niedzielę i w dni powszednie.
  8. Bóg zapłać za ofiary na kościół (druga niedziela miesiąca – składka inwestycyjna). Dziękujemy dyżurnym, w tym dzieciom i młodzieży z rejonu,  za przygotowanie kościoła i ofiarę na kościół.    W tym tygodniu zapraszamy do dyżuru w naszym Sanktuarium wyznaczone rodziny z Dziekanowic.
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.