polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 23 września 2017

XXIV Niedziela Zwykła

17 września 2017 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski

Środa – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Czwartek – Świętego Mateusza Apostoła

Piątek – Wspomnienie błog. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

Sobota – Wspomnienie św. ojca Pio, kapłana.

  1. W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież z klas VII Szkoły Podstawowej, II i III klas gimnazjum. Będzie to rozpoczęcie roku przygotowania do sakramentu bierzmowania. Młodzież z 3 klasy gimnazjum niech poszuka wśród znajomych osobę wierzącą, która będzie towarzyszyła Gimnazjaliście w ostatnim roku przygotowaniu do bierzmowania. Warunki jakie ma spełniać taki „Anioł Stróż”: bierzmowany, ukończone 23 lata życia, praktykujący tzn. chodzi systematycznie do naszego kościoła parafialnego na niedzielne Msze św., systematycznie spowiada się, przyjmuje Komunię św. i jest autorytetem dla kandydata do bierzmowania. Może to być rodzic Kandydata. Jeśli do 2 października Kandydat nie wybierze sobie takiego wierzącego Anioła Stróża – zostanie mu taki Anioł przydzielony. Prosimy Parafian, aby chętnie zgadzali się na  funkcję Anioła Stróża, jeśli zostaną o to poproszeni.
  2. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie przed pielgrzymką do Welehradu i Ołomuńca (w kościele)
  3. Dyżur modlitewny przed wieczorną Mszą św. w intencji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Poniedziałek – Róża Matki Bożej Częstochowskiej. Wtorek – Róża św. Rity. Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej. Czwartek – Róża św. Faustyny. Piątek – Róża Matki Bożej Różańcowej. Sobota – Róża Najświętszej Rodziny.
  4. Bóg zapłać Dobroczyńcom za ofiary na kościół (w zeszłym tygodniu wymieniono okna z jednej strony prezbiterium). Bóg zapłać z przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kościół. W tym tygodniu zapraszamy rodziny z Kunic.    
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.