polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 20 października 2018

XXIX Niedziela zwykła

21 października 2018 r. 

  1. 1.   Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

  1. 2.   Dziś rozpoczęcie Tygodnia misyjnego. Módlmy się za misje i wpierajmy tych, którzy głoszą Ewangelię współczesnym poganom.
  2. 3.   Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele – w miesiącu październiku w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00  a w niedziele – o 15:30.
  3. 4.   Bóg zapłać za uświetnienie Odpustu Parafialnego. Szczególne „Bóg zapłać” osobom w strojach regionalnych, Strażakom, pocztom sztandarowym,  Orkiestrze, dekoratorkom,  dzieciom sypiącym kwiaty i małym ministrantom procesyjnym, osobom w strojach regionalnych, niosącym feretrony i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczcili Macierzyństwo Najświętszej Maryi Panny. Bóg zapłać za hojne ofiary na zakup witraży. Z ostatniej składki (inwestycyjnej – II niedziela miesiąca) i imiennych ofiar parafia zakupiła witraże już zamontowane w trzech oknach. Niech Matka Boża  odpłaci Wam stokrotnie i Wam błogosławi.  
  4. 5.   Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę, za ofiarę na kościół i parafianinowi za podarowane kwiaty; Bóg zapłać naszym dekoratorkom. W najbliższą sobotę do dyżuru porządkowego zapraszamy wyznaczone rodziny z Dziekanowic.  
  5. 6.   W przyszłą niedzielę 28 października 2018 r. będziemy przeżywać dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku będziemy się modlić za chrześcijan prześladowanych w Pakistanie a po Mszach świętych możemy ich wspomóc ofiarami do puszek w ramach akcji „Kościoła w potrzebie”.   

 

 

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.