polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 23 września 2017

XXV Niedziela zwykła

24 września 2017 r.

  1. Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek – Wspomnienie błogosławionego Władysława z Gielniowa, kapłana

Środa – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo

Czwartek – Wspomnienie św. Wacława, męczennika

Piątek – Święto św. Archaniołów  Michała, Gabriela i Rafała

Sobota – Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca października, odprawimy o godz. 15:00 maryjną procesję różańcową do 5 ołtarzy. W tej procesji poniesiemy figurkę Matki Bożej Fatimskiej poświęconą w Fatimie 13 sierpnia 1987 r. specjalnie dla naszej parafii. W tym roku jubileuszowym stulecia objawień fatimskich zapraszamy do udziału w tej procesji. Zapraszamy dzieci, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, schole liturgiczne, ministrantów i lektorów,  rodziców, dziadków. Prosimy o przygotowanie pięciu ołtarzy. W tym roku w czasie tej procesji rozważać będziemy tajemnice chwalebne.

Róże różańcowe zapraszamy przed obraz Matki Bożej Dziekanowskiej  na zmiankę tajemnic różańcowych – w niedzielę 1.10.2017 o godz. 14:45. 

  1. W piątek mija 26 rocznica koronacji koronami biskupimi obrazu Matki Bożej Dziekanowskiej. Korony pobłogosławił św. Jan Paweł II 13.08.1991 w Krakowie. Obraz koronował kardynał Franciszek Macharski.
  2. Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie – w sobotę 30 września. W programie: Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie połączone z piknikiem. 
  3. Zapowiedź: dla rodziców dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. –spotkanie dla nich będzie w sobotę 7.10.2017  o godz. 17:00.
    1. Październik, to miesiąc w którym modlimy się za misje i za misjonarzy. Tydzień misyjny rozpocznie się 22.10.2017. Natomiast w przyszłą niedzielę, 1 października, gościć będziemy ojca misjonarza, który wygłosi kazania na temat swojej misji. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć jego misję dobrowolnymi ofiarami do puszek.
    2. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców. Poniedziałek – Róża Matki Bożej Dziekanowskiej. Wtorek – Róża św. Józefa. Środa – Róża Matki Bożej Szkaplerznej. Czwartek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Piątek – Róża Matki Bożej Anielskiej. Sobota – Róża Matki Bożej Częstochowskiej.
    3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Troskę o nasze Sanktuarium powierzamy wyznaczonym rodzinom z Kunic. 




Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.