polski english français deutsch italiano nederlands
poniedziałek, 2 października 2017

XXVI Niedziela zwykła

1 października 2017

  1. Dziękujemy ojcu Markowi za wygłoszone kazanie i obecność na naszej tegorocznej niedzieli misyjnej. Życzymy ojcu wielu łask Bożych w pracy na Niwie Pańskiej. Po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć działalność o. Marka materialnie – do puszek.
  2. Kalendarz liturgiczny:

Dziś – niedziela 1.10.2017 o godz. 15.00 procesja różańcowa do 5 ołtarzy. Przed procesją o godz. 14.45 zmianka tajemnic różańcowych w kościele.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Aniołów Stróżów

Środa – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Czwartek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy (I czwartek miesiąca)

Piątek – I piątek miesiąca

Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

  1. W dni powszednie (od października do marca) wprowadzamy zimowy porządek nabożeństw wieczornych. Rozpoczną się one o godz. 17.00. W październiku o 17.00 różaniec a po nim Msza św.
  2. Zbiórka zużytego sprzęt elektryczny i elektroniczny. Można składać od strony hydrantu na placu kościelnym w dniu  4.10.2017 r. od rana  do godz.15.00. Akcja ma na celu nie tylko pozbycie się niepotrzebnego sprzętu ale także pomóc misjonarzom w zakupie inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
  3. W przyszłą niedzielę 8.10 – akcja Fundacja stypendialna „Dzieło Nowego Tysiąclecia”– po Mszach św. – ogólnopolska coroczna zbiórka do puszek na rzecz młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Jest to  akcja w ramach XVII Dnia Papieskiego.
  4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Wieczór św. Jana Pawła II  o godz. 20.00.
  5. W I piątek – po Mszach św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W I sobotę miesiąca – po Mszach św. adoracja wynagradzająca Panu Bogu przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Matki Bożej.
  6. Spowiedź święta

- Przed poranną Mszą św.

- We czwartek od godz. 16:00 (wraz z Godziną świętą prowadzoną przez Obrońców życia)

- W piątek – od godz. 16:00.

W sobotę – odwiedziny chorych od godz. 9:00.

W sobotę w ramach akcji „Różaniec do granic” zapraszamy Róże różańcowe i parafian na modlitwę różańcową na godzinę 17:00.

  Zapraszamy młodzież klas III gimnazjum przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz ze swoimi opiekunami (aniołami stróżami) na różaniec, Mszę św. i spotkanie w kościele w poniedziałek 2 października – o godz. 17.00.

  Zaproszenie: dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. i ich Rodziców –spotkanie dla nich będzie w sobotę 7.10.2017  o godz. 17:00.

  Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Troskę o nasze sanktuarium powierzamy rodzinom z Kunic i Winiar. 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.