polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 6 października 2018

XXVII Niedziela Zwykła

7 października 2018 r.

1.Dzis z racji I niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Procesja różańcowa do 5 ołtarzy rozpocznie się o godz.  15:00. W dni powszednie w naszym kościele różaniec po Mszy św. o godz. 18:00.

2.Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – Święto bł. Wincentego Kadłubka

Środa – Wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej, dziewicy

Czwartek – Wspomnienie św. Jana XXIII

Piątek – Wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana

Sobota – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

3.  We czwartek wieczór maryjny. Początek nabożeństwa o godz. 18:00 -  katecheza; następnie różaniec. O godz. 19:00 Msza św. z procesją maryjną. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania (8 klasa szkoły podstawowej i III klasa gimnazjum) wraz z rodzicami. To nabożeństwo będzie kolejnym etapem dla naszych młodych parafian w ich formacji do bierzmowania. Zapraszamy także dzieci z 6 i 7 klasy szkoły podstawowej z rodzicami. Kandydaci do bierzmowania przynoszą indeksy.   Zapraszamy orkiestrę parafialną, która uświetniła nasz poprzedni „Wieczór maryjny”.  Na nabożeństwo (procesję) przynosimy świece.

4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny.  Program odpustu: Wigilia Uroczystości: 13.X. 2018 (sobota): godz. 21:00 apel jasnogórski, godz. 21:20 różaniec, godz. 22:00 konferencja, godz.  22:30 litania pątnicza, godz. 23:00 Msza święta. 14.X. 2018 r. (niedziela) – Msze święte o godz.: 7:00, 9:00, 11:00, 16:00. Godz. 15:30 – różaniec. 20 minut przed sumą w skupieniu modlitewnym będziemy mogli wysłuchać utworów muzyki sakralnej wykonanych przez zaproszonego organistę.  14 października w naszej Ojczyźnie będziemy przezywać kolejny Dzień Papieski. Po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia dzieła stypendialnego. Natomiast składka z przyszłej niedzieli (inwestycyjna) będzie przeznaczona na zakup witraży.    

5. W tym tygodniu do troski o nasze Sanktuarium zapraszamy rodziny z Sierakowa.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.