polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 11 listopada 2017

XXXII Niedziela Zwykła

12 listopada 2017

Dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Zachęcamy do modlitwy za chrześcijan, którzy cierpią dla imienia Chrystusa i dają świadectwo swojej heroicznej wiary. Można także wesprzeć akcję „Kościoła w Potrzebie” na rzecz prześladowanych chrześcijan. Szczegóły na ulotkach.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Środa – Wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – Wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia

Piątek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

Sobota – Wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

  1. W przyszłą niedzielę 19 listopada  – zapraszamy rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców młodzieży, która pragnie przystąpić do bierzmowania w 2018 roku na spotkanie: Msza św.  o godz. 9:00 a potem konferencja w kościele.
  2. Różańcowy dyżur modlitewny przed wieczorną Mszą św. Poniedziałek: Róża św. Faustyny, wtorek – Róża Matki Bożej Różańcowej, środa – Róża św. Jana Pawła II, czwartek – Róża Najświętszej Rodziny, piątek – Róża Matki Bożej Dziekanowskiej, sobota – Róża św. Józefa. Intencja – za dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św.
  3. W piątek o godz. 17:00 Msza św. z Koronką do miłosierdzia  Bożego w intencji dzieci przyjmujących chrzest, a po Mszy św. nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  4. Dziś diecezjalna zbiórka do puszek na rzecz ubogich – polecamy te potrzeby zapowiedziane w liście naszego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
  5.      W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed naszym kościołem do puszek kwestować będą siostry sercanki, prowadzące w Krakowie bursę dla studiujących w tym mieście dziewcząt. Bursa, by mogła dalej służyć studentkom, musi zostać generalnie wyremontowana. Siostry można wesprzeć ofiarą,  lub poprzez zakup książek-cegiełek , które będą rozprowadzać. Siostry bardzo liczą na nasze wsparcie i z góry dziękują za każdy gest dobrej woli.
  6. Bóg zapłać za ofiary na Sanktuarium (dzisiejsza taca inwestycyjna). Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy wyznaczone rodziny z Huciska.
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.