polski english français deutsch italiano nederlands

Dziekanowice modlą się o zdrowie dla Jana Pawła II

W piątek w godzinie Apelu Jasnogórskiego w sanktuarium dekanalnym Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach zgromadziły się tłumy wiernych, by modlić się za naszego umiłowanego Ojca Świętego. Dla ludzi wierzących to był ciężki piątek. Przez cały dzień nasłuchiwaliśmy wiadomości jakie napływały z Watykanu, a były one coraz bardziej przygnębiające. Nie mogliśmy nie włączyć się w ten wielki nurt modlitwy wierzących na całym świecie. Po południu rozdzwoniły się telefony informujące, że w sanktuarium Matki Bożej Dziekanowskiej będzie o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, a następnie Msza św. w intencji umiłowanego Ojca Świętego. Nie liczyliśmy, że aż tyle ludzi w tej niewielkiej przecież parafii przyjdzie się modlić za Ojca Świętego. Sanktuarium wypełniło się po brzegi. W kazaniu Ks. Dziekan podkreślił jak wiele, zawdzięczamy Ojcu Świętemu, także tu w Dziekanowicach. To Karol Wojtyła, jako Biskup krakowski często klęczał przed obrazem Matki Bożej Dziekanowskiej, gdy patronował budowie naszego kościoła w trudnych stalinowskich czasach. Jan Paweł II poświęcił w roku 1991 korony dla cudownego obrazu Dziekanowskiej Madonny.
Po Mszy św. wierni długo w nocy trwali na adoracji przed Jezusem w Najśw. Sakramencie, wypraszając łaski Boże choremu Ojcu Świętemu i siły dla Ks. Arcybiskupa Dziwisza oraz opiekę Matki Bożej nad zespołem lekarzy czuwających nad zdrowiem Papieża.
Przez całą sobotę będziemy trwać na modlitwie za Ojca Świętego.
"Matczyne Królestwo" - Miesięcznik Parafii Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach
- Nr 4 (137) 2005 r.
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.